Risinājumi, ja piekaramajā grozā nepārtraukti zūd augsne

Ja no groza birst ārā augsne, vienmēr vainīgs ir tā izklājums, īpaši, ja tas ir veidots no sūnām. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ūdens iztecēšanu samazinās izklājums, kas ievietots starp sūnām un augsni. Ja šim nolūkam izmanto polietilēna plēvi no veca kūdras iepakojuma vai atkritumu kastes maisiņa, neaizmirstiet tajā izveidot caurumu drenāžai.

Labs izklājums

Izklājot grozu, piemēram, ar sūnām, tās jāievieto ļoti blīvi, radot vismaz 2,5 cm biezu kārtu. Jo biezāka ir sūnu kārta, jo labāk. Ūdens iztecēšanu samazinās izklājums, kas ievietots starp sūnām un augsni. Ja šim nolūkam izmanto polietilēna plēvi no veca kūdras iepakojuma vai atkritumu kastes maisiņa, neaizmirstiet tajā izveidot caurumu drenāžai. Labi var noderēt arī vecs, pīts paklājs. Var iegādāties arī īpašu oderējamo materiālu, kas izgatavots no pārstrādāta papīra, diegiem vai vilnas un polietilēna. Arī vecs piemērotas krāsas džemperis labi satur kopā augsni, un, ja grozs ir rūpīgi apstādīts ar augiem, neviens nezinās, kas tajā ir iekšā. Neveido pārāk dziļas augu stādīšanas bedrītes. Ja baidies sabojāt augus, aptin ap lapotni polietilēna plēvi, lai to aizsargātu, kamēr stādi augu. 

 

Ziemas izolācija

Ja ziemā augus turi piekaramajos grozos, izvēlies īpaši biezu izklājuma kārtu, jo tai ir gan jāsatur kopā augsne, gan jāpasargā saknes no sasalšanas. Mūsu klimatiskajos apstākļos tomēr ir drošāk piekaramos grozus pa ziemu ienest telpā.

 

Reklāma
Reklāma

 

Avots: P.Grīnvuda "Ko un kā pareizi darīt dārzā". R.: Zvaigzne ABC