Rīgā sācies Spodrības mēnesis. Ko tas nozīmē?

Lai sekmētu pilsētas teritoriju sakopšanu, Rīgas dome izsludinājusi ikgadējo pavasara Spodrības mēnesi un Meža dienas. Šogad Spodrības mēnesis norisināsies no 31. marta līdz 30. aprīlim. Savukārt Meža dienu ietvaros, kā katru gadu, plānoti dažādi tematiski un izglītojoši pasākumi.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Pilsētas izpilddirekcijām uzdots iesaistīt iedzīvotājus teritoriju sakopšanā, nodrošināt visa veida teritoriju.

 

Pavasara sakopšanas darbu organizāciju un kontroli veiks dažādas Rīgas domes struktūras – departamenti, izpilddirekcijas un pašvaldības uzņēmumi. Piemēram, pilsētas izpilddirekcijām uzdots iesaistīt iedzīvotājus teritoriju sakopšanā, nodrošināt visa veida teritoriju, apstādījumu un pievadceļu sakopšanu, kā arī koordinēt sakopšanas darbus ar namu apsaimniekotājiem, portāls mammamuntetiem.lv uzzināja Rīgas pašvaldībā.

 

Uzņēmumam „Rīgas meži”  uzdots organizēt atkritumu savākšanu un izvešanu no mežiem un apstādījumiem uz pilsētas atkritumu poligonu vai atkritumu otrreizējās pārstrādes uzņēmumiem, kā arī, atbilstoši iespējām, sniegt izglītības iestādēm apkārtnes sakopšanai nepieciešamo tehnisko palīdzību.

 

Savukārt domes Satiksmes departamentam rūpēsies par sabiedriskā transporta pieturvietu, ielu braucamo daļu sakopšanu, kā arī turpinās savākt un izvest ziemā izkaisītās un uzkrājušās smiltis no pilsētas ielām.

 

Šajā laikā Rīgas iedzīvotāji, sabiedriskās organizācijas, komersanti un iestādes tiek aicinātas aktīvi piedalīties namīpašumu un teritoriju sakopšanā.

 

Izglītības, kultūras un sporta departaments rūpēsies par skolēnu iesaistīšanu apkārtnes un zaļās zonas sakopšanā, bet Mājokļu un vides departaments nodrošinās atkritumu pieņemšanu, tajā skaitā arī no Lielās talkas, pilsētas atkritumu poligonā “Getliņi” par pazeminātu maksu no pašvaldības kapitālsabiedrībām un budžeta iestādēm. Savukārt Kapsētu pārvaldei uzdots organizēt kapsētu sakopšanu un atkritumu izvešanu no tām.

 

Reklāma
Reklāma

Spodrības mēneša laikā pašvaldības policija sadarbībā ar Rīgas domes Administratīvās inspekcijas darbiniekiem veiks pastiprinātus reidus, lai apsekotu nesakoptās ēkas un teritorijas, lai to nesakopšanas gadījumā sodītu atbildīgās personas.

 

Šajā laikā Rīgas iedzīvotāji, sabiedriskās organizācijas, komersanti un iestādes tiek aicinātas aktīvi piedalīties namīpašumu un teritoriju sakopšanā, informēt pašvaldību par nekoptām teritorijām, kā arī sniegt priekšlikumus par to sakopšanu un sakārtošanu.

 

Telefonu numuri, pa kuriem var informēt pašvaldību:

Rīgas domes bezmaksas informatīvais tālrunis – 80000800; 

Ziemeļu izpilddirekcija – 67 026611 (Vidzemes priekšpilsēta un Ziemeļu rajons);

Austrumu izpilddirekcija – 67 013 500 (Latgales priekšpilsēta un Centra rajons);

Pārdaugavas izpilddirekcija – 67 012 319 (Zemgales priekšpilsēta un Kurzemes rajons).