No 1. jūlija obligāti būs jāčipo kaķi un tas maksās ap 30 eiro. Kas par šo jāzina kaķu saimniekiem

Kaķu obligātās čipošanas ieviešana tiek plānota jau no pirmā jūlija. Tā kā tas nebūs lēti, liela daļa iedzīvotāju šo prasību varētu arī neizpildīt.
Šobrīd pret mikročipēšanu visvairāk iebildumu nāk no lauku rajoniem, kur cilvēki tur savā teritorijā jau sterilizētus un ne pārāk socializētus kaķus.

FOTO: Shutterstock.com

Šobrīd pret mikročipēšanu visvairāk iebildumu nāk no lauku rajoniem, kur cilvēki tur savā teritorijā jau sterilizētus un ne pārāk socializētus kaķus.

Attiecīgi arī rodas jautājums – vai jāčipo pat istabas kaķi, kuri nekad nav bijuši un netiks laisti laukā? Izrādās, ka pašiem jaunās prasības ieviesējiem ir vairākas neskaidrības, kur galvenais jautājums ir –  kā vispār izkontrolēt, ir vai nav kaķis čipots? Un ja nav – ko tad? Tas skaidrots “360TV ZIŅneši” sižetā.

 

Mikročipa ievadīšana un reģistrēšana sistēmā no pirmā jūlija obligāta būs kaķiem, kurus laiž laukā, kuri uzturas patversmēs, kurus pavairo, ved līdzi ceļojumos, vai kuri piedalās izstādēs. Veicot izmaksu aprēķinu, ziņneši noskaidro, ka viena kaķa čipēšana izmaksās ap 30 eiro.

 

Šobrīd pret mikročipēšanu visvairāk iebildumu nāk no lauku rajoniem, kur cilvēki tur savā teritorijā jau sterilizētus un ne pārāk socializētus kaķus. Līdz ar to reģionu iedzīvotāji nav sajūsmināti par šo domu.

 

Reklāma
Reklāma

Iespējams, ka šī kaķu grupa varētu tomēr tikt izslēgta no prasības, jo šis tas varot vēl pamainīties, kamēr laikā līdz pirmajam jūlijam izstrādā precīzus valdības noteikumus. Taču jau tagad ir skaidrs, ka vismaz pagaidām obligāti nebūs jāčipo kaķi, kas uzturas tikai mājās un nekad netiek laisti ārā.

 

Mājās neviens nenākšot un nepārbaudīšot, vai kaķim ir čips, taču tie murrātāji, kuri staigā ārā, varēs tikt pakļauti dzīvnieku ķērāju pārbaudēm.  Ar īpašiem mikroshēmu lasītājiem būs iespējams noteikt – ir vai nav čips.

 

Avots: Jauns.lv

Saistītie raksti