Bērnu velosipēdi: kā izvēlēties piemērotāko savai atvasei?

Jauna riteņa iegāde ir patīkams brīdis lielākajai daļai bērnu, tāpēc vecāki tik ļoti vēlas, lai šis pirkums tiktu veikts pareizi. Izvēloties pareizo velosipēdu, vecāki savai atvasei sniedz jaunas, aizraujošas emocijas, palīdz kļūt aktīvākiem, kā arī uzlabo prasmes. Lai iegādātais pirkums neliktu vilties, nepieciešams rūpīgi atlasīt pieejamās iespējas. Lasi rakstu un uzzini, kādi bērnu velosipēdi ieteicami dažāda vecuma bērniem!
Izvēloties velosipēdu bērnam, jāņem vērā, ka bērna augums un kāju garums ir svarīgāks faktors par vecumu. Foto: Pexels.com, Tom Fisk

FOTO: Pexels.com

Izvēloties velosipēdu bērnam, jāņem vērā, ka bērna augums un kāju garums ir svarīgāks faktors par vecumu. Foto: Pexels.com, Tom Fisk

Ko ņemt vērā, pirms tiek iegādāts bērnu velosipēds?

Pieejamie bērnu velosipēdi ir tik dažādi, ka nepieciešams rūpīgi izvērtēt pirkumu. Lai Tev palīdzētu, esam apkopojuši būtiskākos aspektus. Uzzini turpinājumā!
 

1. Pareiza izmēra izvēle

Drošība vienmēr ir pirmā prioritāte – un tas nozīmē, ka jāiegādājas piemērota izmēra velosipēds. Ir vilinoši iegādāties lielāku velosipēdu, kuru bērns varētu lietot, kamēr “izaug” no tā, taču bērna uzsēdināšana uz nepareiza izmēra velosipēda izraisa būtiski lielāku risku traumēties.


Velosipēdu izmēri ir balstīti uz riteņa diametru. Nozīmīgie cipari parasti atrodas uz pašiem velosipēda riteņiem, un tie būs izteikti centimetros vai collās (atkarībā no velosipēda izgatavošanas vietas).


Katrs bērns ir atšķirīgs, taču šeit ir vispārīga izmēru rokasgrāmata piemērota velosipēda iegādei dažāda vecuma bērniem:

2-4 gadi – 30cm/12in;
4-6 gadi – 40cm/16in;
6-8 gadi – 50cm/20in;
8-11 gadi – 60cm/24in.
 

Bet, ņemot vērā velosipēda izmērus, bērna augums un kāju garums ir svarīgāks faktors par vecumu. 

 

Bērna pirmais velosipēds ir pareizā izmēra, ja bērns var:
 

Reklāma
Reklāma
 • apsēsties uz sēdekļa un novietot abas kājas pie zemes. Ja tiek iegādāts velosipēds ar palīgritenīšiem, varētu pietikt, ja bērns var pieskarties zemei ​​ar pēdas priekšdaļu, taču atvase jutīsies pārliecinātāka, ja varēs pielikt pilnas pēdas pie zemes.
 • aizsniegt bremzes. Ja velosipēdam ir rokas bremzes, bērnam ir jāspēj tās satvert un pielikt pietiekamu spiedienu, lai velosipēdu apturētu.
   

2. Papildaprīkojums

Pirms iegādājies velosipēdu bērnam, pārliecinies, vai tas ir aprīkots ar visu nepieciešamo papildaprīkojumu. Tie ir:

 • taure vai zvaniņš, lai bērns varētu signalizēt gājējiem vai braucējiem, lai informētu par savu tuvošanos;
 • atstarotāji, kas novietoti gan rāmja priekšpusē un aizmugurē, gan ratu spieķos, gan pedāļos;
 • dubļu sargi (pēc nepieciešamības), lai bērns nenosmērētos, pārvietojoties pa mitru segumu;
 • ķivere, kas ir obligāta prasība ikvienam bērnam – bez tā bērns nedrīkst pārvietoties, ņemot vērā drošības apsvērumus;
 • ceļu, elkoņu sargi ir ieteicams papildaprīkojums bērna drošībai, jo, mācoties braukt, bērns var iegūt bīstamas, pat smagas traumas, ja gadās nokrist.
   

Piemērotas ķiveres izvēle

Ķivere nevar būt pārsteiguma dāvana – pirms iegādes bērnam tā ir jāizmēģina, lai saprastu, vai izmērs ir īstais. Piemērota izmēra ķivere:

 • cieši, bet ērti pieguļ Tava bērna galvai;
 • stingri atrodas pozīcijā apmēram 1-1,5 cm virs uzacīm;
 • nedrīkst kustēties uz priekšu, atpakaļ vai uz sāniem;
 • ir spilgtā krāsā, lai padarītu to redzamāku citiem satiksmes dalībniekiem;
 • ir viegli uzvelkama un noņemama, un tai ir viegli regulējamas siksnas.
   

3. Cena

Augstāka cena, iegādājoties riteni, lielākoties liecina par augstāku detaļu kvalitāti. Ņemot vērā, ka bērni ātri izaug, lieliska alternatīva ir arī lietoti velosipēdi – iepriekšējie bērni nav spējuši to nolietot, tādējādi nezaudējot detaļu kvalitāti, turpretī vecāki var ietaupīt līdzekļus, iegādājoties labu riteni par zemāku cenu.
Ceram, ka mūsu apkopojums Tev noderēja. Ja plāno iegādāties velosipēdus ne tikai bērnam, bet visai ģimenei – lasi Ondo.lv rakstu un uzzini 5 padomus, kā izvēlēties piemērotu velosipēdu pieaugušajiem.

Saistītie raksti