Sākusies zaļumu paradīze - jo zaļāks, jo veselīgāks. Cenu un piedāvājuma apskats tirgū

Lai gan jau daudzus gadus veikalos un tirgū visu gadu var nopirkt dažādus dārzeņus - gan pašmāju, gan importētos, visveselīgākie tie ir, kad izauguši un nobrieduši pareizajā laikā, kad saules stari tos lutina dabīgā veidā. Nule ir sācies īstais laiks, kad zaļumi ir pieejami par labām cenām un tos varam ēst lielos daudzumos.  

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Rabarberi šogad uz pusi lētāki, nekā pērn.

Kādi pašmāju labumi patlaban pieejami

Rīgas Centrāltirgū (protams, arī citos tirdziņos, taču šis tirgus cenu ziņā tomēr ir vislētākais) sākusies īsta paradīze. Ja aiziesi izsalcis, nopirksi par daudz, jo viss izskatās tik svaigs un vilinošs.

Šie ir jaunie burkāniņi no kādas saimniecības Jelgavas pusē. Vidēji viena buntīte ar 5-6 burkāniem maksā 1 latu.

 

 

Salātu daudzveidība ir ļoti liela - sākot no visparastākajiem, visiem zināmiem, līdz dažādu krāsu un lapu robotiem. Spināti, rukola, skābenes, pētersīļi, dilles, piparmētra - tas viss šobrīd pieejams ikvienas mājsaimnieces galdam. Skābenēm cena patlaban "nomesta" līdz 1,20 - 1,50 kilogramā, bet vēl pirms 2 nedēļām tās maksāja ap 2 latiem kilogramā. Salāti, atkarībā no to īpašās krāsas, maksā no 2 līdz 3,50 latiem kilogramā.

Īsie ģurķīši pieejami no 1 - 1,30 latiem kilogramā, bet tomātu cenas ir ļoti atšķirības. Polijā audzētus tomātus (gardi, pārbaudīts) var nopirkt pat par 0,65 latiem kilogramā. Izcilākas sķirnes, kas atšķiras arī ar krāsu, maksā no 1,20 - 1,50 kilogramā. Latvijas tomāti maksā dārgāk. 

 

Reklāma
Reklāma

 

Īstais laiks iestājies rabarberiem. Tie šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir pat uz pusi lētāki. Laikam tāpēc, ka visi sākuši tos audzēt. Pērn rabarberi maksāja pat 2 latus kilogramā, šogad - pieejami, sākot pat no 0,80 latiem par kilogramu. Plātsmaizei vai ķīselītim pat kilograms nav nepieciešams.

 

Eksotisko augļu daudzveidība vēl nav liela, lai gan pieejamas vīnogas par lētām cenām, kā arī mandarīni - tie gan īpašu uzticību neraisa, jo vispārzināms, ka šie mazie, oranžie augļi parasti ir ap Ziemassvētku laiku. Toties tirgū parādījušies ķirši, kas vēl pirms 2 nedēļām nebija. Cenas astranomiskas, bet, iespējams, īstens ķiršu cienītājs sev iegādāsies kādu sauju ogu.