Bērnu ārsts V.Valdmanis: Mazliet par bērnu barošanu

Dzēsts lietotājs

Raksts labs, bet mani mulsina doma par govs pienu un tādēļ iegūtām alerģijām.
Lielākoties ir dzirdēti un redzēti apliecinājumi tieši pretējam uzskatam - "mūsdienu" bērni kas pārtiek godīgi sakot, no ķīmiski iegūtiem un ārstu akceptētiem līdzekļiem, ir daudz alerģiskāki, nekā mūsu vecvecāki, kuri nākuši no laukiem un lielākoties daudzbērnu ģimenēm, kur mātēm lielās fiziskās slodzes (gribējās teikt: pilsētniecēm neiedomājamas) dēļ piena bij mazāk, toties govs piens pieejams vienmēr..
Arī es neesmu barota ar jebkādiem mākslīgajiem līdzekļiem un alerģijas tā arī nav devušas par sevi zināt...
Secinājumi?

Dzēsts lietotājs

var jau būt....bet!!! Maniem dvīņiem maisījumu sāka dot jau slimnīcā, jo veselības dēļ pašai piena bija maz, arī bērni neēda no krūts. Jaukti baroju līdz 2 mēnešu vecumam. Tad sāku vārīt auzu tumi ar govs pienu. Īstu, lauku pienu, nevis veikala. Ļoti uzmanīgi vēroju, kāda būs reakcija, jo baidījos no alerģijām, par kurām tik ļoti brīdina ārsti. Tajā pašā laikā negribēju vairs barot ar maisījumu, jo nesaskatu tanī neko dabisku. Tā garša, izskats, sastāvs manī radīja bažas par tā veselīgumu. Kāda bija bērnu reakcija??? Divreiz lielāka apetīte, ideāla vēdera izeja un bērniem lieliska pašsajūta!!! Meitas sāka labāk pieņemties svarā. Izdariet secinājumus paši...

Dzēsts lietotājs

Es nevaru iedomāties, kā putru var izvārīt bez piena, ja jau pienu nedrīkst dot līdz gada vecumam. Pamēģiniet paši ieēst ūdenī vārītu auzeni vai rīsu , vai kādu citu putru! Tā nav garšīga!!! Bet pieniņā vārītai putriņai uzreiz cita garša. Ja vēl pieliek klāt kādu auglīti, ogu vai ievārījumu. Brīnišķīgi! Un bērniem pilni vēderi, jo viņi ĒD!!!!

Dzēsts lietotājs

Es biju izbrīnīta, ka biezpiens neparādās mazuļa ēdienkartē līdz pat gadam. Interesanti, kad tad sāk dot biezpienu?

Dzēsts lietotājs

Man ar govs pienu ( lauku, ne veikala) ir slikta pieredze. Nevarēju to dzrert, kad baroju dēliņu ar krūti, jo viņam pūtās vēderiņš. Nonācām pat slimnīcā. Kad vairs nedzēru pienu,viss bija kārtībā. Pienu viņš varēja sākt dzert no 2 gadu vecuma pa mazam bišķītim. Visu laiku pirms tam viņam no tā bija slikti. Sāpēja vēders un bija jāvemj. Tagad meitiņai ir tieši tāpat. Ceru, ka arī viņa izaugs no šīs alerģijas, jo nav vēl 2 gadiņi. Visi pārējie piena produkti alerģiju neizraisīja,tikai tīrs piens ( lauku un veikala).

Dzēsts lietotājs

Solvita, mūsu pediatre ieteica biezpienu sākt dot no 7-8 mēnešu vecuma - atkarībā no tā, kad mazajam vispār sāk dot papildus ēdienu.

Dzēsts lietotājs

Piena produktus var dot no 6 meeneshiem, un pienu driikst lietot taisot eedienu, piem. mazaas devaas taisot kaadu meerci, tachu pienu nedriikst liidz gadam lietot kaa dzeerienu. Sieraa, sviestaa, jogurtos, biezpienaa utt. pienaa atrodamaas molekulas jau r daudz vairaak sashkjeltas, taadeelj vairaak piemeerotas mazulja veederam.

Dzēsts lietotājs

vai tiešām mūsdienās arvien valda šīs tumsonīgais uzskats,ka bērniņu var barot cita māte??? esmu šokēta. vai tiešām pat bērnu ārsts nezina,ka bērniņš antivielas un imunitātes stiprināšanu var saņemt tikai no savas māmiņas piena???
es vāru ūdenī savām dūdām putru,bet,lai garša būtu laba,lieku klāt bērniem paredzēto maisījumu,kurā ir vērtīgie bērnam nepieciešamie vitamīni.
1 2 3

Saistītie raksti

Kategorijas