Eksperiments: cik grūti ir ielekt čipsu paciņā

Lība un Klāvs, atpūšoties Grieķijā, ir nofilmējuši mazu video Vidusjūras krastā. Šī video tēma ir ļoti interesanta: optiskā ilūzija.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Kas ir optiskā ilūzija? - Tā ir redzes maldināšana, kad kaut kas izskatās citādāk nekā patiesībā ir. Šajā gadījumā acu maldinātājs ir attālums starp čipsu bundžiņu un cilvēku, kas liek tiem abiem izskatīties vienādā izmērā. Šīs optiskās ilūzijas noslēpums slēpjas tajā, ka cilvēks (lielākais objekts) atrodas pietiekami lielā attālumā, lai izskatītos vienāda izmēra ar mazāko izmantoto objektu.
 

 

Reklāma
Reklāma

Lai arī mūsdienās optiskā ilūzija tiek uzskatīta par sava veida mākslu, piemēram, izveidojot kustības ilūziju zīmējumā, tā tomēr ir aizsākusies, veicot zinātniskus pētījumus jau 19.gadsimtā. 

Droši vien katrs no mums jau ir ievērojis arī dažādas tūristu bildes sociālajos tīklos, kurās kādam plaukstā stāv Eifeļa tornis, cits staigā pa ūdens virsmu un vēl kāds ir atstutējies pret šķībo Pizas torni. Arī šīs visas ir optiskās ilūzijas, kuras ir panāktas, fotogrāfējoties pareizā attālumā (kad cilvēks ar torni izskatās vienādā izmērā vai lielāks/mazāks) vai mainot fotogrāfēšanas rakursu - no augšas vai apakšas.