Mediķi aicina ģimenes uz pasākumu “Zinošs un drošs”! Būs gan aktivitātes, gan balvas

Bērnu traumatisma ziņā Latvija un tās kaimiņvalstis turpina ierindoties Pasaules Veselības organizācijas (PVO) saraksta augšgalā. Lai kopīgiem spēkiem novērstu dažāda veida negadījumus, sestdien, 10. septembrī, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas Sporta kompleksā, Krišjāņa Barona ielā 116A, no plkst. 13.00 līdz 18.00 notiks interaktīvi izglītojošs pasākums “Zinošs un drošs”.
Pasākums norisināsies jau piekto gadu, un to rīko RSU Pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš, Latvijas Pediatru asociācija, Rīgas domes Labklājības departaments un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

FOTO: Publicitātes foto

Pasākums norisināsies jau piekto gadu, un to rīko RSU Pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš, Latvijas Pediatru asociācija, Rīgas domes Labklājības departaments un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

Pasākuma laikā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) veselības aprūpes studentu un ārstu vadībā bērni un viņu vecāki vienkāršā un interaktīvā veidā izzinās, kā izvairīties no traumām un kā rīkoties neatliekamās situācijās. 

Slimību profilakses un kontroles centra, kā arī PVO dati liecina, ka Latvija ieņem
vienu no pirmajām vietām Eiropā saistībā ar bērnu traumatismu. Arī Neatliekamās
medicīniskās palīdzības dienests atzīst, ka 

šogad no maija līdz jūlijam mediķi slimnīcās nogādāja par 1000 bērnu vairāk nekā 2019. gadā. Visbiežāk traumas bērni gūst mājās, skolās vai pirmsskolas izglītības iestādēs.

Bieži traumas var gūt, braucot ar dažādiem transportlīdzekļiem, piemēram, velosipēdiem un skeitbordiem uz ceļiem, stāvlaukumos un skeitparkos. Nereti traumas tiek gūtas arī atpūšoties pie dabas un ūdeņiem. Biežākie ievainojumi ir lūzumi, sasitumi un zilumi, bet liela daļa negadījumu var būt arī apdegumi, applaucējumi.

 

Reklāma
Reklāma

Pasākumā “Zinošs un drošs” bērni un vecāki aicināti izzināt, kā no šīm situācijām izvairīties un kā rīkoties, ja tādā ir nonākuši. Šogad darbība norisināsies 9 interaktīvās stacijās, kur uzmanība vērsta uz dažādiem drošības pasākumiem, atrodoties pie uguns, pavadot laiku uz ielas, izklaidējoties brīvā dabā, sportojot, kā arī vienkārši esot mājās vai skolā. 

Vairāk par pasākumu iespējams uzzināt šeit.

Apmeklējot pasākumā izveidotās stacijas un piedaloties aktivitātēs, tiks krāti zīmodziņi, ko varēs apmainīt pret balvām no pasākuma atbalstītājiem gan bērniem, gan vecākiem.

Saistītie raksti