Noslēgusies OKartes Futbola akadēmijas ietvaros Staicelē rīkotā LFF un Maskavas „CSKA” nometne

OKartes Futbola akadēmijas ietvaros Latvijas Futbola federācija (LFF) sadarbībā ar Krievijas Premjerlīgas čempioniem Maskavas „CSKA” laika posmā no 22. – 26.jūlijam LFF mācību un treniņu centrā „Staicele” rīkoja futbola nometni jaunajiem futbolistiem.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Nometnē, kurā piedalījās kopumā 45 futbolisti vecumā no 12 līdz 14 gadiem, tostarp, arī OKartes Futbola akadēmijas ietvaros šogad veidoto Latvijas reģionālo futbola izlašu dalībnieki, tika pārstāvēti tādi klubi kā Smiltenes BJSS, JFC Skonto (Rīga), Brocēni BJSS, SK Babīte, FK Jelgava, Šitika Futbola skola (Rīga), VJFC Staicele, Staiceles Bebri, FK Daugava, SK Blāzma (Rēzekne), FK TUKUMS-2000, SK Liepājas Metalurgs, FK Saldus, Bauskas BJSS un FK Valmiera. 

Nometne tika organizēta ar mērķi paaugstināt attiecīgā vecuma Latvijas jauno futbolistu individuālās meistarības līmeni, trenējoties pie augstas kvalifikācijas pieredzējušiem treneriem no Maskavas “CSKA” jaunatnes akadēmijas. Piecu dienu laikā Staicelē jaunie futbolisti piedalījās ne tikai treniņprocesā, bet arī ar lielu uzmanību klausījās pasniedzēju vadītās teorētiskās nodarbības, kā arī veica dažādus interaktīvus un atjautīgus uzdevumus. Pie nometnes dalībniekiem viesojās arī Latvijas jauniešu futbola izlases treneri.

„Šajā nometnē centāmies iekļaut vairākus futbola dzīves aspektus. Galvenokārt, vēlējāmies parādīt to, pie kā ikdienā strādājam Maskavas "CSKA" futbola skolā – tā ir gan spēlētāju individuālās meistarības, gan arī komandas savstarpējās sapratnes veicināšana. Futbolisti tika sadalīti divās grupās - uzbrucēji un aizsargi. Zināšanas, kuras ir mūsu rīcībā, šo dienu laikā centāmies nodot tās nometnes dalībniekiem. 

 

FOTO: LFF un Maskavas „CSKA” nometnes dalībnieki Staicelē

 

Maskavas CSKA jauniešu futbola skolā tiek piekopts savs spēles stils, kurš paredz galveno uzmanību veltīt uzbrukuma futbolam, tostarp, presingam savā un pretinieka laukuma pusē.  Šādu stilu centāmies izskolot arī šīs nometnes dalībniekiem. Kopumā tas, manuprāt, izdevās ļoti labi. Ja pašā sākumā futbolistiem bija nepieciešams laiks pielāgoties mūsu prasībām, tad nometnes noslēdzošajās dienās turnīra spēlēs viņi sekmīgi izpildīja treneru dotos norādījumus,” par nometnes organizēšanas gaitu stāsta Maskavas „CSKA” jauniešu skolas treneris Romāns Hrističs.

 „Uz Latviju iepriekš bijām braukuši arī uz turnīru ar savu komandu, personīgi es biju vairākas reizes līdzīgās nometnēs šeit. Varu atzīt, ka futbolistu līmenis ir atšķirīgs: ir labi spēlētāji un ir arī tādi, kam vēl daudz jāstrādā. Arī šajā nometnē tika sapulcināti gan tādi futbolisti, kas izceļas uz vidējā fona un ar viņiem arī interesantāk strādāt - šie futbolisti ātrāk apgūst informāciju, saprot un izpilda trenera sniegtos norādījumus futbola laukumā,” Krievijas premjerlīgas čempionvienības jauniešu skolas speciālists novērtēja nometnes dalībnieku funkcionālo gatavību, kā arī informēja, ka viens no šīs nometnes dalībniekiem jau tuvākajā laikā pievienosies Maskavas „CSKA” jauniešu skolai.

Reklāma
Reklāma

„Ir arī spilgti futbolisti, kā piemēram, Oskars Rubenis, kuru mēs esam uzaicinājuši Maskavas „CSKA” futbola skolā un turpmāk viņš turpinās savu futbolista karjeru tieši mūsu klubā. Mūsuprāt, viņš ir ļoti perspektīvs futbolists. Ceram, ka Oskars turpinās savu izaugsmi un spēs palīdzēt nākotnē gan Maskavas CSKA pirmajai komandai, gan arī Latvijas nacionālajai futbola izlasei,” piebilst Romāns Hrističs, vienlaikus sniedzot padomu arī visiem pārējiem Latvijas jaunajiem futbolistiem. „Jaunajiem futbolistiem šīs nometnes laikā devām padomu būt strādīgiem, paaugstināt savu motivāciju, izrādīt raksturu un iemācīties pārciest grūtus brīžus. Puišiem nepieciešams izvirzīt mērķus un sniegties pēc tiem. Futbolists visu var sasniegt tikai ar savu darbu!” 

Latvijas Futbola federācija izsaka lielu pateicību visiem treniņnometnes dalībniekiem, pasniedzējiem un, protams, Maskavas "CSKA" jauniešu futbola skolas treneriem Romānam Hrističam un Andrejam Mirošņičenko par produktīvo un lietderīgi pavadīto laiku piecu dienu garumā Staicelē. Ceram, ka jaunajiem Latvijas futbolistiem nometnē gūtā pieredze un zināšanas palīdzēs sasniegt augstākos nostādītos mērķus viņu profesionālajā futbolista karjerā.”

 

Video reportāža no LFF un Maskavas „CSKA” futbola nometnes Staicelē pieejama šeit:

 

Plašāka informācija par nometni pieejama arī LFF.lv mājaslapā.