Vai televizors samaitā bērnu?

Dzēsts lietotājs

Viss aizliegtais paliks kā neiepazītais un "auglis", kas jānobauda. Bet visatļautība pie televizira vai interneta nav vēlama. To secināju pēc sava mazdēla (6 gadi) teiktā: .....tur jau tajā filmā nekā nebija....nevienu nenošāva.

Dzēsts lietotājs

Es maza televizoru skatiities vareeju cik vien lien,jau tad maajaas man bij pieejama sateliitteleviiziija un nekas cits par multeneem mani neintereseeja,jau pirms skolas skatiijos taas vaacu valodaa un pirmajaa klasee jau ljoti labi paarvaldiiju vaacu valodu,man to saaka maaciit skolaa tikai 4.klasee un jau tad skolotaaja neveeleejaas pie manis naakt,jo es valodu zinaaju labaak nekaa vinja :D(nu taa bij lauku skola un skolotaja veeljoprojaam nav pabeigusi 2.kursu),kameer paareejie pildiija ar mokaam burtniicai pirmo lapu,tikmeer es izpildiiju visu burtniicu,maasa,kura saaka tad iet pirmajaa klasee arii vaacu valodu tikpat labi paarzinaaja,paarraides latvieshu valodaa muus neintereseeja un neinteresee joprojaam.Tv beernus izgliito.Peectam jau saakaam skatiities ar senchiem Dzemsa Bonda filmas utml un tad arii bij taa ka tik kaadu noshauj :D tas vnk ir interesanti un no taa neizbeegt.Ja maajaas beernu nelaizh pie tv tad pie kada cita maajaas vinjsh noteikti tiek to paskatiities vai arii sakraajot kabasnaudu aiziet uz kino.Vienmeer esmu uzskatiijusi ka tas ir stulbi,ja beerns labi maacaas veel vinjam ierobezhot un saplaanot laiku tu tagad skatiisies,neskatiisies lietosi pc nelietosi,domaaju to dara senchi,kuri nevar atljauties beerniem iegaadaaties pashiem savu pc un tv un tad nezin kaa savaadaak noskatiities ko savu kaa tik vien beernam ko aizliegt,pastumt vinju malaa

Dzēsts lietotājs

Pastaastiet man labaak,luudzu, kaa kaut nedaudz pieradinaat beernu pie TV? Manam puikam ir 2,6 gadi, vinjam neinteresee pat reklaamas. Vinjam vispaar tv neinteresee. Dazreiz gribas, lai vijsh kaut 5 min paskataas multenes kameer taisu eest, bet nekaa!!!! Nopirku tris siventinjus DVD, vinjsh pat aci neuzmeta tai multenei Priecaajos protams, ka nav man taa, ka visu dienu beerns tikai pie tv seez, bet .... nu juus saprataat!!!

Dzēsts lietotājs

Pieņemot, ka tv ir gan sasniegums, gan degradācija vienlaikus (jebkurai skatītāju vecuma grupai! piemēram, tētis, kurš pēc darba pieprasa iespēju mierīgi skatīties tv pēc idejas ir vēl ļaunāks par bērnu, jo viņš jau ir pieaudzis un apzināti mēģina distancēties no ģimenes "trobeļa" savā pasaulītē - tad ko tāds var iemācīt bērnam? tikai ieteikt, viņaprāt, labākās programmas), raksta autore diezgan loģiski norāda, ka tv nevajadzētu aizstāt komunikāciju ar vecākiem. Nevar nepiekrist arī tam, ka tv ļoti daudz dod svešvalodu apguvei, bet tomēr (kā lielākajā daļā gadījumu) viss ir atkarīgs no bērna personības. un tam būtu jābūt vienam no tiem jautājumiem, kuros varētu izvairīties no sabiedrības viedokļa - tv pats par sevi nav ne labs, ne ļauns. un tas tiešām ir ērti, ka, piemēram, 10 mēnešaino aktīvistu varu pabarot reklāmas pauzēs, kas notur viņa uzmanību ilgāk par 2 karotēm (daudz diskutētais jautājums par reklāmās izmantotajiem psiholoģ. trikiem - īsas, iespaidīgas, ... . kadrs??) vai 7,5 gadīgais labāk par mani pārzina tv pulti (un datoru, un asiņainas spēles), bet miegā abi puikas mēdz smieties un vismaz vecākais ļoti policejiski cīnās par taisnību un ir ļoti līdzjūtīgs. varbūt tv (filmas, spēles) ir lieliska iespēja, ja vien vecāki paši neliekuļo un bērni pēc viņu piemēra redz,ka ir dzīvē arī bez tv ir daudz aizraujošu lietu:) (bet daci, šķiet, gaida nopietni pārbaudījumi - bērns, kurš nepakļaujas plānotai vides kairinājumu ietekmei! būs vai nu revolucionārs, vai izstumtais, jo nebūs par ko runāt ar klasesbiedriem - tas tā, mīļi kaitinot:) )

Dzēsts lietotājs

to Dace Kronberga
Domāju, nav pamata uztraukumam: 1) nav vēl vecums varbūt lai baigi sakotu sižeta līnijai 2) manuprāt bērns jāiemāca spēlēties, pirms tam viņam parādot priekšā kaut ko, dodiet kaut ka'dus uzdevumus, paveicamus protams. Saplēst mazos gabalos avīzi, izkrāsot kvadrātu utt. vai uztaisīt no lego garu torni, būs noņemšanās un mammai būs laika pagatavot ēst. 3) katrs bērns ir atšķirīgs, citam visu laiku vajag pieaugušā dalību, citam patīk pašam ķimerēties 4) priecājaties ;) sāksies multeņu liakmets un varēsiet visu dienu skatīties Vāģus! ;)

Saistītie raksti

Kategorijas