Dzemdību plāns tētim

Dzēsts lietotājs

Esu dzirdējusi arīdzan viedokli, ka vīrietim nevajadzētu piedalīties dzemdībās, jo statistika un dzīves fakti liecinot, ka katram 10tajam vīrietim, kurš ir piedalījies dzemdībās iespējamas problēmas ar potenci.. Vai šīs varētu būt tikai tukšas runas vai arī ir kāds zinātnisks pētījums, jo aizvien bieži no vecāka gadugājuma cilvēkiem (sievietēm, omītēm) šad tad dzirdams uzskats, ka vīrietim šai procesā nav vietas jau no senseniem laikiem. Vai tas ir tikai stereotips? Varbūt kādam kādas domas šajā sakarā sarosās :)

Dzēsts lietotājs

Var jau būt,uzskatīsiet mani par nez ko,bet man ir 5 bērni un es ne brīdi nevaru pieļaut domu,ka toreiz tur klāt būtu varējis būt arī tētis. šķiet,ka no tiem skatiem,kādi tur bija,neko pozitīvu domāt par mani viņš nevarētu-un man nekādi arī nebūtu labāk,ja viņš būtu blakus.Kas nekaīš stāvēt un turēt rociņu,kā saka. Sāpes jau viņš vienalga nejūt,un man to arī mazāk nepaliktu.Esmu vecmodīga,jā,bet ja man vēl nāktos tādus brīžus piedzīvot,nu nē-man pilnīgi pietiktu ar vecmāti.Labāk lai viņš mani redz tādu-tīru,smaidīgu,nevis ar pāršķiebtu seju un visu to,kas tur gāžas ārā.Bet kam tas pa prātam-lūdzu,ejiet un skatieties-tā jau katras ģimenes darīšana un nekādā gadījumā nav nosodāma

Dzēsts lietotājs

Esmu tádás pasás domás ká Daina.Arí man bij 4 dzemdíbas,nevienás no tám neesmu gribéjusi lídzás víru.

Dzēsts lietotājs

mana darba pieredze ir tik liela, lai teiktu, ka sie pari skiras tikpat biezi, ka visi parejie.un tas, ka virs ar kameru bija ielidis visos caurumos un vietas, laulibu nestiprinas.un nevajag viriesiem uzspiest but kopa. ari mums bija gimenes dzemdibas un bridi, kad dzima mazai, bijam izlemusi, ka virs klat nebus.un prieks par bernu normalam virietim ir tik pat liels, ja butu redzejis pasu procesu.un draugiem, radiem var padizoties aro ar citam skaistam lietam, nevajag truli sekot teiktajam, ja vins var, kapec es ne!!!tas ir loti intims pasakums!

Dzēsts lietotājs

Mans viirs bija klaat un vinjsh man bija neaizvietojams visas garaas stundas, ko pavadiiju kliistot pa slimniicu un mokoties saapees. Vecmaateem NAV laika seedeet pie tevis 34 stundas, maseet tev muguru, atgaadinaat tev dzert un dzilji elpot, paliidzeet piecelties no kreesla, skatiities, lai tu aizmigusi vannaa nepasliidi zem uudenja ar galvu, jo tev sen vairs nav speeka acis tureet valjaa un "dziivot" utt. Nee, mans viirs bija mans lielaakais atbalsts dzemdiibaas. Es negaidiiju, ka vinjsh panjems manas saapes. NEE! Man patika dzirdeet vinja balsi, tureeties pie vinja rokas, skatiities vinjam aciis un dzirdeet vinja jokus. Es nejutos viena, jo BEERNU ES NEUZTAISIIJU VIENA! Neviena vecmaate NEKAD nebuutu speejusi dot man vairaak un jaasaka, ka taas 5u mainju vecmaates, kas nomainijaas manu dzemdiibu laikaa, man neko gudru ne reizi nepateica (dazja laba pat izceelaas ar muljkjiigumu!). Neviena nespeeja dot gana lielu uzmundrinaajumu atshkjiriibaa no mana viira, kas zinaaja ko un kaa man pateikt.

Impotence!? Muljkjiibas! Mans viirs mani iekaaro taapat un veel vairaak nekaa ieprieksh(pagaajushi tikai 4 meeneshi peec dzemdiibaam).

Starpcitu, mums fotoaparaats nodereeja tikai beigaas, kad es un meitinja bijaam beidzot mieriigi atstaatas gultaa ar teeti un toposho krustmaaminju. Ko tur dzemdiibas bildeet?! Kam tu finaalaa bildes vai filmu domaa paraadiit? Neraadiisi tachu kaadaas vakarinjaas draugiem bildes sakot: "Un te luuk mana nosviidusii, nomociitaa sieva ar atplestaam kaajaam laizj pasaulee manu meitu!" :D

Dzēsts lietotājs

Man liekas, šis nav tas raksts, kur komentāros ir jēga apspriest-vajag vai nevajag tētim būt klāt! :D Šeit ir padomu tētiem, kas jau ir izlēmuši būt klāt un ieteikumi viņiem, lai labāk sagatavotos!!!!!

Tikai muļķīgs liekas 8.punkts. Savam vīram arī (pirms tam salasījusies, ka tā jāsaka) teicu, lai paskatās koferī, kas kur ir un tā. Viņš uz mani skatījās kā uz idioti! "Tu domā, ka esmu tik stulbs, ka nesaprotu, kā atšķirt zīdaiņa pamperu no pieaugušā pampera?" un viņam taisnība! Neņem līdzi taču 38 čemodānus, kam vajadzīga karte. Atcer somu un redz - ahā, redz kur mazie pamperīši, ahā, re kur paciņa apsieta ar lentīti-mazuļa pašas pirmās drēbītes. Nav jau viŗieši arī tik truli, kā mēs viņus dažreiz gribas pataisīt! Tādi paši cilvēki, stra citu, ar lielāku loģisko domāšanu nekā sievietes! Mēs toties esam emocionālākas un labāk panesam visādas sāpes, bet vīrieši daudz ātrāk veiksmīgāk izdomās, ko kur likt, kā kaut ko racionālu izdomāt, bez liekām emocijām. Nejaucam vīriešus ar bērnim!!! :)

Dzēsts lietotājs

p.s. atvainojos par drukas kļūdām! :)

Dzēsts lietotājs

Man jau liekas, ka tēti ir neaizstājami dzemdībās, jo var būt klāt visu laiku, padot ūdentiņu padzerties, palīdzēt piecelties kājās un visādi citādi atbalstīt. Tā kā manu dzemdību laikā vecmāte no dzemdību zāles izgāja ārā 2 reizes un katru reizi pazuda uz pusstundu, tad nemaz negribu iedomāties, kā būtu bijis, ja es tur viena pati mocītos neziņā, kad viņa atnāks atpakaļ - un ja nu pa to laiku, kamēr viņa izgājusi, kaut kas notiek? jo es jau atbraucu uz slimnīcu ar 5 cm atvērumu un pēc dažām stundām mazais piedzima, tas viss notika diezgan ātri, nebijā tā, ka tas process aizņemtu baigi daudz laika, tāpēc man katru reizi, kad vecmāte izgāja ārā, bija uztraukums, bet vismaz es nebiju viena un tas palīdzēja "savākties" un deva spēku izturēt.

Kategorijas