Ģenētiskā konsultācija grūtniecības laikā. Kad un kāpēc nepieciešama?

Dzēsts lietotājs

Man ir paziņa,kurai esot stāvoklī ārsti paziņoja,ka bērns būs ar Dauna sindromu,bet piedzima pilnīgi vesela meitene. Un vēl esmu dzirdējusi vairākus gadījumus,kad analīzes ir bijušas kļūdainas. Cik tad procentuāli var uzticēties tādām analīzēm?

Dzēsts lietotājs

Skrīninga analīzes nav kļūdainas vai nekļūdainas, tā ir tikai statistika. Amniocentēzes analīze ir, es neteikšu 100%, jo nekas īsti nav 100%-tīgs, bet nu 99.9% precīzas. Tas nozīmē, ka ja amniocentēzē konstatēta 21. hromosomas trisomija, bērniņam tā ir. 

Par to paziņošanu - diemžēl bieži dakterim ir vēlēšanās šķietamo padarīt par esošo. Nav grūti, redzot sliktas skrīninga analīzes vai palielinātu kakla kroku, ieteikt pārtraukt grūtniecību, pamatojoties uz to, ka bērniņam ir Dauna sindroms. Bez amniocentēzes tie ir tikai minējumi, kuri spēj iesēt šaubas un nedrošību topošās mammas domās. Turklāt lielākā daļa šo minējumu izrādās nepatiesi, kas vēl vairāk izplata neticību un nesapratni par to, kādēļ vispār tāds skrīnings ir nepieciešams.                                                                                                           

Dzēsts lietotājs

Arī mani nosūtīja uz ĢC izrunāties, bet ruzultāts bija amniocentēze, jo tā vien liekas, ka visas, kas tur ierodas uz konsultāciju, tika nozīmētas uz šo nevisai patīkamo procedūru. Māmiņas jau tā ir satraukusies par to vien, ka nosūta uz šo centru un tajā brīdī piekrīt visam, ko saka ģenētiķis. Jo gribas taču, lai viss ir kārtībā ar mazo radībiņu. Un tagad šīs trakās gaidu pilnās četras nedēļas, kad jāgaida rezultāti - nu traks var palikt. Un tad vēl kavējas šie rezultāti. Cik negulētu nakšu un pieraudātu spilvenu, par to kāds padomā? Vai tad tam visam var iziet cauri bez kreņķiem? Vai par to šie dakteri nemaz nedomā?

Saistītie raksti

Kategorijas