Termoveļa bērniem. Lai silti aukstā laikā!

Dzēsts lietotājs

cik ekoloģisks var būt pilipropilēns un poliesters? jeb te darbojas Latvijā esošais princips-ja produkta sastāvā ir vismaz 40% dabisku vielu,tas drīkst saukties eko-, bio-?

Dzēsts lietotājs

Labdien!
Jāpiekrīt, ka Latvijā tiešām frāze Eko nevienmēr ir korekta, tomēr tas nav gadījumā ar ThermoKid termoveļu, jo ThermoKid termoveļa ir testēta Vācijā atzītā institūtā un tieši šis institūts ir piešķiris Oeko-Tex® Standard 100 sertifikātu. Veiktās pārbaudes rezultāti apliecina, ka ThermoKid ražotā termoveļa atbilst humānekoloģiskajām prasībām, ko paredz standarts, kurš pašlaik noteikts zīdaiņiem paredzētajiem izstrādājumiem. Polipropilēns un poliesters tiešām nav dabīgas šķiedrvielas, bet ne vienmēr nedabīgs ir neekoloģisks un kaitīgs, kā arī ne vienmēr dabīgs ir ekoloģisks un nekaitīgs. Vecmāmiņas adītas zeķes ir dabīgas, bet es stipri šaubos par no Indijas nākušās kokvilnas dabiskumu.

Dzēsts lietotājs

Polipropileens NAV un nebuus dabiigs materiaals, tachu tam piemiit vislabaakaas mitruma izvadiishanas speejas , tas aatri zhuust ja arii gadiijumaa (un paarsvaraa jau vienmer pie jebkaadaam aktivitaateem kjermenis sasviist) ir samircis/sasviidis, liidz ar to nodroshina beerna aadu sausu un siltu, siltumu panaakot jau ar naakamajiem, sildoshajiem slaanjiem, kuros var izveeleeties vilnu, kokvilnu (dabiigi materiaali) vai arii turpinaat ar sinteetiskajiem materiaaliem kaa poliesteru (fliisa audums). Kokvilna un vilna, kaa jaa dabiigie materiaali nav iipashi labi pirmajam slaanim/termoveljai, tiem gan ir savas labaas gan sliktaas iipashiibas, tie ilgi uztur mitrumu, tachu ja ir pareizi uzausti, daudz labaak silda kaa rii, atbilst teemai, ir ekologjiski tiiri.  
Bet vispaar, vai ir veerts gausties par to, ka beernam muguraa tiek vilkts kaads "nedabiigs" materiaals, ja visa apkaarteejaa vide jau taa ir gana piesaarnjota un mees ik dienu jau ieelpojam un eedam ne-dabiigu paartiku, kaa arii staigaajot pamperos, beerna aada iekaist pavisam vienkaarsh aiemesla deelj, ka tur ir mitrums un siltums. Tad par ko te lieki satraukties, oii ka tas nav ekologjisks,nevajag jau arii aiziet pilniigaa fanaatiskaa sinteetisko materiaalu noliegumaa. 

Saistītie raksti

Kategorijas