Kā konstruktīvi kritizēt un nepārspīlējot slavēt bērnu? Iesaka bērnu psihiatrs

Dzēsts lietotājs

<<​"Tu būtu varējis uz māsu pamatīgi sadusmoties un viņu pat pagrūst, bet tu to neizdarīji Esmu ļoti priecīga, jo tagad tu esi iemācījies savaldīt savas jūtas." Tiek uzteikts vēlamais uzvedības modelis.>>

Vai tiešām nevar iztikt tikai ar otro teikuma daļu? Vai jāmāca bērnam, ka viņš pelnījis īpašu uzslavu par to, ko sliktu nav izdarījis (par to, ka NAV pagrūdis māsu, nevis par to, ka IR savaldījies)???

<<"Es ievēroju, ka tu ar līdzpaņemtajiem cepumiem pacienāji arī savus draugus. Tas bija ļoti jauki. Daži bērni tā nebūtu rīkojušies." >>

manuprāt, salīdzināt savu bērnu ar citiem (vienalga, pozitīvā vai negatīvā veidā) ir nepieņemami! Kāpēc bērnam būtu jāiegalvo, ka "daži" ir sliktāki, neaudzinātāki par viņu? Pilnīgi pietiek tikai ar to, ka paslavējam bērnu par viņa rīcību, nepaceļot viņu pāri citiem, citādi bērnā radīsim motivāciju darīt kaut ko labu, lai izceltos, nevis lai palīdzētu!

Dzēsts lietotājs

Man jāsaka, ka DIEMŽĒL dažus teikumus, replikas jau esmu lasījusi.. Man mājās plaukti ir pārpilni ar dažādām grāmatām, dokumentiem, pierakstiem par bērnu psiholoģiju, audzināšanu, utt, un man ir laba atmiā, līdz ar to viegli pamanīt, kas ir jau lasīts, un arī kur... īpaši pēdējā "nodaļā". Nesmuki. Vajadzētu atsaukties un pirmavotu... 

Dzēsts lietotājs

Labdien!

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studiju programmas "'Ārstniecība" kvalifikācijas darba ietvaros veicu pētījumu, kurā jūsu sniegtās atbildes palīdzēs noskaidrot, cik nepieciešama ir vecāku papildus informēšana par joda nozīmi, nepieciešamību bērna organismā, kā arī profilaktiskiem pasākumiem bērna veselības saglabāšanā.

1) Svarīgi, lai šo aptauju Jūs aizpildītu patstāvīgi!
2) Aptauja ir anonīma, iegūtā informācija netiks analizēta individuāli un nebūs pieejama trešajām personām. Lūdzu atzimējiet tikai VIENU atbilžu variantu! Pie jautājumiem, kuriem būs iespējamas vairākas atbildes, būs norādes. 

Jau iepriekš paldies, ka veltījāt savu laiku un piedalījāties pētījumā!

Lūgums aizpildīt tikai vecākiem!
Aptauja:

Dzēsts lietotājs

Virsrakstā kā pareizi kritizēt savu bērnu bet ne vārda par to kā to darīt... noprotu no šī raksta vai nu slavē vai stāvi klusu!!?? Ko darīt kad kritika nepieciešama?????

Inese

Lūdzu norādiet psihiatra vārdu un uzvārdu.

Saistītie raksti

Kategorijas