Princešu sindroms bērnībā jeb audzinu meitiņu

Dzēsts lietotājs

Bija arī mūsu meitai Bārbiju laiks, bet mēs to neizjutām kā kaut ko nepareizu vai neparastu. Mūsu tētis mētāja meituku pa gaisu un viņai ļoti patika - spiedza un gribēja vēl. Protams, ne jau kā pelavu maisu, prātīgi, bet augstu. Tāpat ar puišeli, jo kurš gan cits to spētu, ja ne tētis. Krāsu gaume gan mainās neatkarīgi no manis - bija melnais, rozā, baltais. Tagad ir no visa kā pa druskai. Es cenšos visu akceptēt, kaut arī skeletgalvas man nepatīk. Bet ne jau man tās vajag apģērbā un es domāju, ka ar laiku tas vairs nebūs aktuāli. Bet arī puikām ir jāļauj brīvība. Protams, kleitu vilkt nevajag, bet spēlēties ar lellēm un leļļu ratiem gan.Vienīgais, ko nespēju pieņemt un nepieļāvu, ir spēlēšanās ar šaujamajiem, kaut vai rotaļu. Pamanījās jau gan pa reizei no klučiem kādu uzbūvēt, bet tad arī runāju, kāpēc man tas mājās nepatīk. Man ne reizi vien nācās sastapties gan ar dīvainiem skatieniem, gan dzirdēt piezīmes, ka kā tad nu puika tā tagad stumj leļļu ratiņus. Nu un tad? Viņš taču ir topošais tētis! Tāpat kā mazajām princesēm reizēm gribas uzvilkt džinsu bikses vai kaut ko puicisku ne rozā krāsā. Arī nācies dzirdēt viskautko.

Dzēsts lietotājs

nav man nekaada dzimuma stereotipa n tikai tapec, ka meitai nav gandriz nekas roozaa, visi domaa ka ir puika :D hahaa, nu pashi vainigi, ka tik aprobezhoti. n man tiesham zhel to meitenju, kuram nekaa cita kaa roza garderobee nav. ir pilna pasaule ar citaam, 100x smukaakaam kraasaam.  ceru, ka raxtam taisniiba (giggle),  ja viss veidojas no pusgada, n meitu negerbju kaa barbiju, nebus arii turpmaak barbijjisko probleemu :D dod nu dies..

Dzēsts lietotājs

ko psiholoģe ieteiktu mazai meitenītei, kura spēlējas ar tankiem, āmuriem un neparkam negrib vilkt kleitu?

Dzēsts lietotājs

Es arī esmu no draugiem dzirdējusi, ka ir meitenes, kuras pat gribēdams nevar par princesēm saģērbt. Es domāju, ka nav jāpārdzīvo ne vieniem, ne otriem, jo katrs taču ir savādāks. Es jau minēju, ka manai meitai savulaik bija gan bikses, gan kleitas un visādās krāsās. Dīvainās tantes es vienkārši neņēmu pierē - tiešām pašas vainīgas.

Dzēsts lietotājs

Es laikam arī esmu no tām meitenēm, kas bērnībā "spēlējas ar tankiem, āmuriem un neparkam negrib vilkt kleitu" (vienīgi kleitas gan vilku :D ) Cik vecāki atzina, rozā es kā krāsu jebkādā ziņā atgrūdu kopš pirmā rāpulīša (ratiņos gulēju zilganos tonīšos)..un arī joprojām rozā krāsas garderobē nav.. Ne es, ne mani vecāki, ne draugs pretenzijas neizsaka.. Sievišķīgi sapucēties spēju un arī jūtos tā gana ērti..neskatoties uz stereotipiem pilno darba sfēru ..
Tā kā nesatraucamies par meitiņām  kas gribu būt princeses un arī tankistes :)

Dzēsts lietotājs

ha-ha....mani ir tris meitas...ja godīgi tad nevienu no rozajiem apgērbviem neesmu pirkusi...parasti perku citas krasas apģērbus....bet tapat savacas...vecākajai tikai kadu gadu tagad ir princešu era otrai joprojam parsvara vis ir komuflazas - sporta stila...

Dzēsts lietotājs

nesaprotu vienu - kā var pateikt, ka rozā krāsa ir šķebinoša vai kāda vēl tur? jocīgi.. mazām meitenēm un pieaugušām sievietēm šis pats tonis izskatās pilnīgi atšķirīgi.. neredzu nekā slikta, ka bērnam patīk visādas ļoti sievišķīgas lietas.. ir ļoti daudz mazu meitenu visā pasaulē, kas neģērbs neko citu kā vien kleitas, ja vien ir tāda iespēja, bet tāpat ir arī tādas, kas apvilks pirāta kostīmu un aizspraudīs zobenu aiz jostas.. kritizētas tiks kā vienas, tā otras, jo jebkurā gadījumā māte ir vainīga, neko nejēdz, kā pareizi :D ha ha.. vai tad nav tā, ka vislabāk ir dot bērnam brīvību, iespēju izvēlēties.. ? mūsu 10 mēnešus vecā meitā līdz šim ir tikusi ģērbta dažādu krāsu drēbēs, viņai matos tiek spraustas sprādzes, bet ne tāpēc, ka mammai patiktu, galvenais iemesls, lai mati nekrīt acīs, jo tie izauguši gari.. kad pati varēs pateikt, kas patīk, kas ne, tikai priecāšos. šobrīd kopā ar tēti izvēlamies viņas garderobi lielākajā daļā gadījumu pieturoties pie gaišajiem toņiem(izņemot džinsu auduma izstrādājumus), tai skaitā rozā, kas ļoti labi izskatās mugurā mazām meitenēm, sakiet ko gribat.

Dzēsts lietotājs

Es kaut kā ar rozā esmu uz jūs - par skaistiem saucu vien pāris no rozā toņiem (citi lai velk, kas viņiem tīk, es par savu un meitas garderobi). taču problēma ir tā, ka Latvijas veikalos kā likums mazo meiteņu apģērbu sadaļa ir ROZĀ! Kur tad ir izslavētā izvēles iespēja? Tā kā manibērni mazi, pa veikaliem daudz nešiverējam; ja kāds var ieteikt supertruper bērnu apģērbu veikalu, būšu pateicīga:)

Kategorijas