Zāļu dienā Tērvetē varēs izzināt latviešu svētku paražas

Gaidot vasaras saulgriežus, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē aicināti lieli un mazi līgo bērni, lai skaisti sagatavotos svētkiem un izzinātu latviešu paražas.
Jāņi ir tradīcijām bagāti gadskārtu svētki.

FOTO: Publicitātes foto

Jāņi ir tradīcijām bagāti gadskārtu svētki.

Jāņi ir tradīcijām bagāti gadskārtu svētki. Svētku sajūtas radīšanai 16. jūnijā Rūķu sētā no plkst. 12.00 līdz 18.00 tiks piedāvāta iespēja piedalīties dažādās tematiskās aktivitātēs pasākumā “Zāļu diena mežā”.


Pasākuma viesi tiks aicināti uz vainagu vīšanu un svētku gobelēna darināšanu, labo domu ievīšanu trejdeviņās zālītēs.

Savulaik tika uzskatīts, ka uguns ir tā, kas aizstāj sauli gada visīsākajā naktī, kad aktivizējas ne tikai labie, bet arī tumsas spēki.

 

Tamdēļ Jāņuguni svētku dienā iededz vēl pirms saules rieta, un tai jādeg līdz pat rītausmai. Lai Līgo vakarā spoži degtu Jāņuguns, pasākuma laikā tiks doti padomi, kā tradicionāli pareizi salikt Jāņu ugunskuru.

Reklāma
Reklāma


Zāļu dienas gaitā būs iespējams piedalīties tradicionālā Jāņu siera vārīšanas un siešanas
demonstrējumos un degustācijā.


Dalība pasākumā un radošajās darbnīcās ar LVM dabas parks Tērvetē ieejas biļetēm.
Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un/vai filmēšana, iegūtie attēli var
tikt publicēti.


Bagātini dienu, gūstot iespaidus arī blakus esošajos tūrisma objektos:

 

  • Vietā, kur rakstniece Anna Brigadere pavadījusi pirmos bērnības gadus, izveidots Anneles ZOO. Nelielajā dzīvnieku dārzā var pabarot kazas, samīļot trušus un citus Latvijas lauku sētas dzīvniekus.
  • Kurbada zemē mīt īsts piedzīvojumu gars. Tarzāna un Tīklu parkā kokos izveidotas astoņas dažādu līmeņu trases ar vairāk nekā 100 šķēršļiem. Pieejami koka namiņi, batuti un bumbu laukumi, divu līmeņu klāji un tīklu tuneļi vidēji sešu metru augstumā virs zemes.
  • Sajust īstu tropu klimatu varēsi Tērvetes Tauriņu mājā, kurā mīt koši Āzijas, Dienvidamerikas un Āfrikas kontinenta krāsainie lidoņi. Līdzās daudzveidīgajiem tauriņiem labi jūtas arī putni, zivis, bruņurupuči un citi tropu iemītnieki.

Saistītie raksti