Iespēja ugunskurā uzcept desiņas, apciemot dzīvniekus par īpaši draudzīgu cenu – Rīgas zoodārzā sākas Ziemas naktis

Kad pār Mežaparka priedēm nolaižas tumsa un starp Zoodārza aplokiem virpuļo sniega pārslas, tad daudzi Rīga ZOO draugi atceras – būs Ziemas naktis. Un patiesi, jau no 22. decembra ik vakaru dārzs būs atvērts līdz 21.00.
Zoodārzs būs skaisti izgaismots un skaļruņos skanēs paša dzejnieka Egīla Zirņa lasīti dzejoļi.

FOTO: Publicitātes foto

Zoodārzs būs skaisti izgaismots un skaļruņos skanēs paša dzejnieka Egīla Zirņa lasīti dzejoļi.

Tumsā zoodārzs iemirdzēsies košāk nekā citvakar, krēslainās takas pielīs ar jautrām bērnu un pieaugušo čalām, aplokos iemitināsies Gaismas dzīvnieki un netālu no ziemeļbriežiem kurēsies ugunskurs, pie kura sasildīties, pavērot liesmu veidoto latvisko spēka zīmju atblāzmu, vai arī uzrīkot ziemīgu pikniku, cepot līdzpaņemtās desiņas. 

 

Vakara stundās ieejas biļete ikvienam apmeklētājam maksās tikai 5 eiro.

 

 

Kas tad notiek zoodārzā naktī?

Kā teic dzejnieks Egīls Zirnis, kura grāmatai ar šādu pat nosaukumu nesen Rīga ZOO tika svinēti atvēršanas svētki: “Naktī zvēri pārģērbjas, mazs kļūst liels un liels kļūst mazs…” Un patiesi, krēslā dzīvnieki izskatās savādāk nekā dienā, bez tam tie izturas citādi. Un arī jums zooloģiskā dārza apmeklējums krēslā būs pilnīgi neatkārtojams baudījums, jo, kad visu nevar labi saskatīt, tad lietā jāliek cita maņa – dzirde. Un tad sākas: lūsis kļuvis runātīgs, kāds samiegojies pāvs iztrūcies, no tumsas pēkšņi atskan krēpjvilka rejas vai dārzam pārveļas lauvas rēcieni. Citviet no ēnas iznirst kuplā ziemas kažokā saģērbies kamielis vai pie skatu laukuma klusi piezogas tīģeris. Arī paša dzejnieka lasīto dzejoli ik vakaru varēs dzirdēt Ziemas nakšu apmeklētāji, jo tas vairākkārt skanēs zoodārza skaļruņos.

 

 

Ja naksnīgās pastaigas laikā deguns paspējis nosalt, tad ikvienam būs iespēja ieiet sasildīties iekštelpu ekspozīcijās Flamingu mājā, Lauku sētā, Nīlzirgu mājā, Terārijā, Akvārijā, Žirafu mājā un Tropu mājā, kur vienādiņ valda mūžīgā vasara. Ēkās varēsiet pavērot darbīgos kailos smilšracējus un publikas mīluļus surikatus, ķirzakas, čūskas, daudzkrāsainas zivis, neparastus kukaiņus. Savukārt, ja būsiet uzmanīgi, varbūt Tropu mājas naktsdzīvnieku ekspozīcijā palaimēsies ieraudzīt nesen dzimušos lielo galago un naktspērtiķu mazuļus. 

Bez tam turpat Tropu mājā ilgu laiku var pavadīt, vērojot pasaulē sīkāko pērtiķīšu pundurkalitriksu izdarības un mazuļu audzināšanas paņēmienus, jo arī šī saime nesen kļuvusi kuplāka. Abi mazuļi patlaban mēdz cieši turēties pieaugušo dzīvnieku kažokos un izskatās kā palielas kustīgas mugursomas.

 

Dzīvnieku barošanas demonstrācijas

Ziemas naktīs apmeklētājiem sarūpēta iespēja vērot, kā mielojas dažādi zoodārza iemītnieki. 

  • Ap plkst. 16.15 granulēto barību ar savu izcili garo mēli filigrāni no trauka centīsies “samakšķerēt” žirafes Vakilija un Čaks. 
  • Tropu mājā mītošās lapgriežskudras vakarpusē tiks pacienātas ar aveņu lakstiem vai diedzētiem ozolu dzinumiem, kuru nokopšanai kukaiņi veltīs vairākas stundas.
  • Daudz veiklāk mielošanās varētu notikt pie alpakām, kuras plkst. 18.15 vakariņās saņems burkānu porciju. 
  • Plkst. 18.30 gardu ozolzīļu porciju varēs kraukšķināt pekaru saime. 
  • Bet plkst. 18.45 spēcinošu un īpaši sagatavotu ķērpju maltīti baudīs ziemeļbriežu ģimene.
Reklāma
Reklāma

 

 

Piedzīvo vairāk kopā ar gidu

Ziemas naktīs aicinām arī pieteikties ekskursijai “Rīga ZOO slavenībām pa pēdām” ārpus ierastā laika. Tajā zinošs gids iepazīstinās ar slavenākajiem zoodārza dzīvniekiem šobrīd un pagātnē, kā arī ļaus ielūkoties vietās, kuras pārējiem apmeklētājiem nav pieejamas. 

Ekskursija ir piemērota gan ģimeņu grupām, gan pieaugušajiem, piemēram, darba kolektīviem. Ekskursijai ir jāpiesakās iepriekš – vairāk gan par pieteikšanos, gan par tās saturu uzzini rigazoo.lv sadaļā “Ekskursijas".

 

 

Ziemas nakšu viesi – Gaismas dzīvnieki

Svētku laikā Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs rotāsies Ziemassvētku noskaņās. Izgaismotajās takās un aplokos apmeklētājus pārsteigs Gaismas dzīvnieki, kas būs izgājuši paspēlēties ar tumsu un sniegu dažādos zoodārza nostūros. Tādēļ aicinām ikvienu aizmirst pilsētas kņadu un steigu, nesteidzīgi izbaudīt Ziemas naktīs zoodārzā valdošo harmoniju, naksnīgu pastaigu pa krēslainajām takām, vērojot dzīvniekus, klausoties Egīla Zirņa lasīto dzejoli, meklējot tumsā paslēpušos Gaismas dzīvniekus un ģimeniski pavadot neatkārtojamu vakaru svaigā gaisā. 

 

 

Ziemas naktis ilgs līdz 7. janvārim un Rīga ZOO kase šajā laikā būs atvērta līdz plkst. 20.00, iekštelpu ekspozīcijas līdz plkst. 20.30, bet klejot pa izgaismotajām takām un baudīt Ziemassvētku gaisotni varēs līdz pat plkst. 21.00. 

 

Ņem vērā!

Ziemas naktis nenotiks 24. un 31. decembrī, kad kase strādās līdz plkst. 14.00, bet zoodārzs līdz plkst. 15.00. Savukārt gan 25. un 26. decembrī, gan 1. janvārī Rīga ZOO atkal gaidīs ciemos uz Ziemas naktīm.

Saistītie raksti