Brīvdabas muzejā gaismas instalāciju pastaigu taka “ Ziemas gaismas dārzs” būs atvērta apmeklētājiem no 15. decembra

Jau otro reizi gadumijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā būs krāšņa gaismas instalāciju pastaigu taka “Ziemas gaismas dārzs. Trejdeviņi ”, kas notiks no 2023. gada 15. decembra un turpināsies arī 2024. gada janvārī. Par iedvesmu pastaigu takas radošajai komandai un Latvijas gaismu māksliniekiem kalpo latviešu dainas, teikas, ticējumi un pasakas, kas savītas vienā lielā pasakainā ceļojumā, ļaus piedzīvot Saulgriežu brīnumu.
Par iedvesmu pastaigu takas radošajai komandai un Latvijas gaismu māksliniekiem kalpo latviešu dainas, teikas, ticējumi un pasakas.

FOTO: Publicitātes foto

Par iedvesmu pastaigu takas radošajai komandai un Latvijas gaismu māksliniekiem kalpo latviešu dainas, teikas, ticējumi un pasakas.

“Gaismas instalāciju pastaigu taka “Ziemas gaismas dārzs” notiek jau piekto reizi,  otro gadu tās mājvieta ir Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs, kas  ir unikāla vieta gaismu stāstu radīšanai, jo muzeja autentiskā etnogrāfiskā un neurbanizētā vide ļauj māksliniekiem radoši izpausties, dod iespēju tapt nebijušiem gaismu eksperimentiem, tādēļ šoreiz gaismu pastaigā gaidāmi gan mākslinieciski, gan arī tehnoloģiski pārsteigumi. Šogad dosimies pazemē, cīnīsimies ar mošķiem, minēsim mīklas, klausīsimies kā Saulgriežos dzied bites, iestādīsim brīnumpupu un  baudīsim maģisku pasauli krāsainā pastaigā”, stāsta takas idejas autors un organizators Mārcis Gulbis.

“Ziemas gaismas dārzs. Trejdeviņi ” Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā gaidīs apmeklētājus no 2023. gada 15. decembra katru vakaru (izņemot 24. un 31. decembri) no plkst. 17.00 līdz 22.00 (pēdējā ieeja plkst. 21.00).

Pastaigā nebūs iespēja ienākt ar dzīvniekiem, pastaigu takā darbosies Saulgriežu kafejnīca, būs pieejamas ekskursijas ar gidu. Pirmo reizi pastaigā “Ziemas gaismas dārzs. Trejdeviņi” būs iespēja arī organizēt kolektīvu Saulgriežu svinēšanu ar īpašu Saulgriežu ēdienkarti. Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt labu garastāvokli un laika apstākļiem atbilstošu apģērbu.

Reklāma
Reklāma

Biļetes uz pastaigu “Ziemas gaismas dārzs. Trejdeviņi” būs pieejamas no 20. oktobra "Biļešu paradīzes” kasēs. Ieejas maksa  uz pastaigu taku  tiek noteikta dinamiski - pirmās biļetes katrā apmeklējuma laikā ir lētākas. Katrai biļetei ir noteikts ierašanās laiks, lai ļautu apmeklētājiem pilnībā izbaudīt gaismu pastaigu.

Pirmo biļešu cena iepriekšpārdošanā - pieaugušajiem no 12 eiro, bērniem - no 6 eiro. Zīdaiņiem ratos vai ragavās ieeja bez maksas. Pasākuma producents - pasākumu operators "UNTITLED originals”. Pastaiga "Ziemas gaismas dārzs. Trejdeviņi" ir iekļauta projektā "Gaismas stāsti" (www.gaismasstasti.lv).

Saistītie raksti