“Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” atgriežas ar jauniem stāstiem

Tet sadarbībā ar izdevniecību "Droši un Koši" un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju piedāvā bērnu raidījuma "Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē" jaunās epizodes, kuras aizraujošā veidā bērnus iepazīstinās ar latviešu mākslas pasauli, rosinās iztēli un atvērs radošumu.
“Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” 2. sezonas raidījumos tiks apskatīti 10 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā esoši mākslas darbi.

FOTO: Publicitātes foto

“Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” 2. sezonas raidījumos tiks apskatīti 10 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā esoši mākslas darbi.

Jaunais mākslinieks un režisors Adriāns Toms Kulpe ļoti pārdomātā, bērnu uzrunājošā veidā piedāvā pārsteidzošus scenārija pavērsienus, kas no vispārzināmiem faktiem par konkrētu mākslas darbu ir apzināti novirzīti. Šādi mākslai tiek piešķirts jauns pirmreizīguma, vienreizīguma un neatkārtojamības mērogs.

 

 

“Mums ir prieks, ka lielā skatītāju atsaucība rezultējusies raidījuma “Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” otrajā sezonā. Esam gandarīti par to, ka ir vēl viens veids, kā aicināt mazākos muzeja apmeklētājus atklāt Latvijas mākslas spilgtākās epizodes. Ceram, ka jaunās sērijas mudinās ģimenes apmeklēt muzeju, lai Sievieti ar vistu, Trīs peldētājas, Ziņnesi un vēl daudzus citus tēlus sastaptu arī mūsu ekspozīcijās. Paldies visai projekta radošajai komandai par šo vērtīgo sadarbību!” pauž LNMM Komunikācijas daļas vadītāja Annija Sauka. 

 

Tet izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda stāsta: “Jaunākie televīzijas skatītāji ir ļoti zinātkāri. Tas dod stimulu satura veidotājiem radīt pēc iespējas interesantāku un izglītojošāku piedāvājumu. 

 

Jau iepriekšējā sezonā bērni ar lielu aizrautību sekoja līdzi Mazās Mulas piedzīvojumiem, 

 

tāpēc esam pārliecināti, ka arī jaunākās sērijas, kas skatītājiem ļaus iejusties un iztēloties notikumus kādā no populāra mākslinieka darbiem, būs tik pat iemīļotas un neaizmirstamas.”

Raidījuma jaunā sezona piedāvā 10 savstarpēji nesaistītus piedzīvojumus, kuriem iedvesma rasta latviešu gleznotāju darbos. Tie mazajiem skatītājiem ļaus identificēties ar galveno varoni Mazo Mulu, un viņu zinātkārei, kā arī nezināšanai piešķirs nozīmīgu lomu. Iemīļotais kaķītis Bricis būs klātesošs visos piedzīvojumos un neliegs savus padomus ne Mulai, ne mazajiem draugiem pie ekrāniem. Jaunās epizodes atklās arī nozīmīgus noslēpumus par Mulas maģiskajām spējām un burvju atribūtiem. Šie atklājumi noderēs visiem mākslas mīļotājiem. Svarīgi atcerēties, ka ikkatram ir tiesības mākslu interpretēt patstāvīgi, pēc saviem ieskatiem!

 

Reklāma
Reklāma

 

Aktieris Ģirts Kŗumiņš saka: “Brīnišķīgs veids, kā bērniem stāstīt par mākslu un māksliniekiem. Turklāt lietderīgs ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem! Priecājos par iespēju piedalīties Auseklim Baušķeniekam veltītajā sērijā!”

 

 

“Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē” 2. sezonas raidījumos tiek apskatīti šādi LNMM kolekcijā esoši mākslas darbi: 

 1. Teodors Zaļkalns. Cūka. 1937. Granīts.
 2. Dace Lielā. Pie Dzintara jūras. 1995. Audekls, eļļa.
 3. Juris Putrāms. Ziņnesis. 1986. Papīrs, sietspiede.
 4. Johans Valters. Noktirne. Ap 1897–1898. Audekls, eļļa.
 5. Jānis Staņislavs Roze. Sieviete ar vistu. 19. gs. 60.–80. gadi. Fotopapīrs, kartons, eļļa, izkrāsota fotogrāfija.
 6. Boriss Bērziņš. Pirtī. 20. gs. 70.–80. gadi. Kartons, eļļa.
 7. Jēkabs Kazaks. Trīs peldētājas. 1920. Audekls, eļļa.
 8. Edgars Iltners. Pļavā (Daila un Zane). 1975. Audekls, eļļa.
 9. Auseklis Baušķenieks. Dieva ausī. Pašportrets. 1980. Audekls, eļļa.
 10. Gustavs Klucis. Dinamiskā pilsēta. 1919. Fotogrāfija, sudraba želatīna kopija.

 

Raidījumu veidošanas komanda

 • Tēlu atveidotāji: Mazā Mula – Emīlija Sindija Ēķe, kaķīša Briča balss – aktieris Raimonds Celms, aktieri – Anna Šteina, Ģirts Krūmiņš, Dārta Daneviča, Mārcis Lācis, māsas Agnese un Madara Rutkēvičas, dziedātāja Katrīna Gupolo, laikmetīgās dejas grupa horeogrāfes Alises Putniņas vadībā, kā arī daudzi citi talantīgi lomu atveidotāji.
 • Mūzikas autors: Rihards Zaļupe.
 • Scenāriju, animāciju autors un režisors: Adrians Toms Kulpe.
 • Operatori: Jānis Eglītis, Ansis Landorfs, Krišjānis Grabovskis, Edgars Jākobsons, Imants Zaķītis, Valters Krūzkops, Rūdolfs Henčels, Ritvars Bluka.
 • Gaisma: Emīls Spuņģis.
 • Skaņa: Ilvars Veģis.
 • Grima māksliniece: Baiba Grīna.
 • Producente un tērpu māksliniece: Daina Gāga Ēķe.
 • LNMM konsultanti: Annija Sauka, Baiba Sauka un Eduards Dorofejevs.
 • Projekta vadītāja: Kristīne Morozova.
 • Tehniskā producente: Inta Konstante-Zaķīte.
 • Pasūtījuma producentes: Ilze Korjusa un Kristīne Putniņa.

 

 

Saistītie raksti