No 1. augusta Pokaiņu mežs apmeklētājiem pieejams bez maksas

Turpmāk – no šī gada 1. augusta – Pokaiņu mežā izveidotās takas 15 km garumā ikviens varēs izstaigāt bez maksas, baudot apkārtnes mieru un iepazīstot unikālos akmeņu krāvumus, Mammamuntetiem.lv informē "Latvijas valsts meži" (LVM).
Apmeklētājiem pieejamo teritoriju nav plānots samazināt.

FOTO: Publicitātes foto

Apmeklētājiem pieejamo teritoriju nav plānots samazināt.

Lai nodrošinātu dabas draugiem tīkamu un pilnvērtīgu atpūtu sakārtotā vidē, LVM Pokaiņu meža teritoriju turpinās apsaimniekot līdzīgi kā jebkuru no vairāk kā 300 bezmaksas tūrisma un atpūtas vietām, kas ikvienam brīvi pieejamas visā Latvijas teritorijā.

“Lēmums atcelt ieejas maksu pieņemts, izvērtējot LVM Pokaiņu meža turpmākās attīstības un apsaimniekošanas iespējas. Pokaiņu meža teritorijā ir veikta inventarizācija un ir uzskaitīti gan visi tur esošie infrastruktūras objekti, kā kāpnes, tiltiņi, informācijas stendi, gan dabas vērtības un akmeņi – visi fiksētie objekti teritorijā tiks saglabāti un apmeklētāji tos varēs aplūkot un izmantot. Arī apmeklētājiem pieejamo teritoriju nav plānots samazināt. Atpūtnieku aktīvāk izmantotie maršruti tiks uzturēti un labiekārtoti esošajā apjomā, savukārt takas, kuras apmeklētāji mīs retāk, paliks kā dabas takas ar atbilstošu apsaimniekošanu,” skaidro LVM Rekreācija un medības projektu vadītājs Normunds Namnieks.

Reklāma
Reklāma

Plānojot atpūtu dabā, visas LVM iedzīvotājiem brīvi pieejamās gandrīz 300 bezmaksas atpūtas vietas, vairāk nekā 100 laipas, dabas takas 220 km garumā, purva laipas, lielie LVM skatu torņi un mazie skatu tornīši, kā arī velotakas 125 km garumā ērti atrodamas mammadaba kartē.