Dzintaru koncertzāle uzsāks koncertu ciklu ģimenēm ar bērniem

Pandēmijas laikā tieši mazajiem skatītājiem kultūras pasākumi ir vismazāk pieejami, tādēļ Dzintaru koncertzāle priecājas, ka, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus pasākumu organizēšanā, spēsim nodrošināt iespēju baudīt muzikālus piedzīvojumus ģimenēm ar bērniem.

FOTO: Publicitātes foto

Dzintaru koncertzāle sagatavojusi piecu koncertu ciklu ģimenēm ar bērniem dažādās vecumu grupās.

Dzintaru koncertzāle sagatavojusi piecu koncertu ciklu ģimenēm ar bērniem dažādās vecumu grupās, lai mazie un lielie klausītāji varētu kopā nedēļas nogalēs ļauties muzikāliem un izglītojošiem stāstiem.

 

Sākot no 7. novembra, piecas svētdienas līdz 5. decembrim notiks koncerti ģimenēm ar bērniem no 2 gadu līdz pat pusaudžu vecumam. 

 

7. novembrī populāri mūziķi mazos un lielos klausītājus aizraus fantāzijas pilnos ceļu satiksmes piedzīvojumos programmā “Brumm, brumm auto brauc!”

Programma paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem, iepazīstinot viņus ar ceļu satiksmes noteikumiem aizraujošā veidā – tēli Luksofors un Šlagbauma kungs uzmanīgi seko līdzi antīkiem un jauniem, ātriem un ne tik ātriem auto un to uzvedībai ceļu satiksmē. Aija Andrejeva iejutīsies “Vabolītes” lomā, Jānis Aišpurs – ašās “Formula 1” sacīkšu automašīnas lomā, Juris Kaukulis – Traktora, bet Ilona Bagele – “Volgas” lomā. Izrādē piedalās arī dejotājs Ruslans Kurlovičs, attēlojot automehāniķi Viktoru, un pianists Raimonds Patrauskis. Stāstniece – Karina Bērziņa.

 

14. novembrī bērniem parādīsim bagāto dziesmu pasauli – gan latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu oriģināldziesmas bērniem; gan melodijas no animācijas filmām un mūzikliem; gan popmūzikas hitus programmā “Populāras melodijas no multfilmām, mūzikliem un tautasdziesmas”. Populārās melodijas izdziedās grupa “Tautumeitas” un jauniešu elks Ralfs Eilands. Programmā piedalās arī solisti Marlēna Keine (soprāns) un Juris Jope (tenors), Uģis Krišjānis (taustiņi) un stāstniece Karina Bērziņa.

 

21. novembrī mazos klausītājus gaidīs Ezītis, kas negadījuma dēļ nokļūst lielpilsētā. Programmā “Ezītis lielpilsētā” galvenais tēls Ezītis redz, ka pilsētā dzīve rit citādi nekā viņa mežā. Ezīti pilsētā sagaida visai bīstami piedzīvojumi, bet beigu beigās viņš atradīs ceļu uz mājām. Aktieri, dejotāji, dziedātāji un pat ielu muzikants uzburs pilsētas situācijas un varoņa pārdzīvojumus. 

 

Reklāma
Reklāma

28. novembrī programmā “Brīnumainās balsis” tiks atklātas cilvēka balss bagātās krāsas solodziedājumā un ansamblī. Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un operas mākslinieki – Evija Martinsone, Nauris Indzeris un Ilona Bagele – iepazīstinās ar cilvēka balss plašo spektru, sākot ar bērnu balsīm populārajā mūzikā, kā arī ar spožo soprānu un tenoru, samtaino un zemo mecosoprāna balsi klasiskajā mūzikā. Atis Ieviņš demonstrēs rokmūzikas dziedātāju balss nianses un dziedāšanas veidus, savukārt vokālā grupa “Latvian Voices” plašā spektrā atainos daudzbalsīgās dziedāšanas tradīcijas. 

 

5. decembrī plkst. 12.00 aizkustinošs piedzīvojums visai ģimenei – pasaulslavenā rakstnieka Antuāna de Sent-Ekziperī apbrīnojamais stāsts par zēnu no citas planētas “Mazais Princis”, kurš savos piedzīvojumos iegūst ne tikai mācības par pasauli, bet arī jaunas atklāsmes par cilvēkiem sev apkārt. Muzikālais ceļojums skatītājus aizvedīs uz dažādām planētām – no lepnā Karaļa planētas līdz pat Zemei, kur Mazais princis satiks avarējušas lidmašīnas pilotu un viedo Lapsiņu un izzinās pieaugušo pasaules dīvainības, iegūstot dzīves lielākās atziņas par draudzību, mīlestību un atbildību, par savstarpējo attiecību daudzveidību un sarežģītību. Sirsnīgajā ceļojumā bērni dosies kopā ar dziedātājiem Tomu Kursīti, Kalvi Kalniņu, Elzu Rozentāli un Baibu Renerti, bet krāšņās kustībās ieraudzīs mūsdienu deju grupu Ruslana Kurloviča vadībā.

 

Koncertu cikls notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu projekta ““Koncerts ļoti īpašiem cilvēkiem”. Aktivitāšu komplekss cilvēkiem ar autiskā spektra traucējumiem (AST) un citām uztveres grūtībām” ietvaros.

 

Koncertus ģimenēm ar bērniem, saskaņā ar valstī spēkā esošajiem noteikumiem varēs apmeklēt:

  • pieaugušie ar derīgu Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas apliecinošu sertifikātu;
  • bērni līdz 12 gadu vecumam bez Covid-19 testa;
  • bērni, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu – uzrādot Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu, vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

 

 

Apmeklētājiem jālieto mutes un deguna aizsegs, izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam.

Koncertu cikla ģimenēm ar bērniem biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzē”.