Nedēļas nogalē noritēs “Dzīvnieku dienas” Zoodārzā

Jau pavisam tuvu ir Zooloģiskā dārza 109 gadu dzimšanas diena – 14. oktobrī. Tāpēc 9. un 10. oktobrī notiks jau ikgadējās Dzīvnieku dienas Zoodārzā, kurās notiks tradicionālais Zoodārza neklātienes mačs par populārāko dzīvnieku zoodārza apmeklētāju vārdos vai uzvārdos.

FOTO: Shutterstock.com

Ja tavā vārdā vai uzvārdā ir dzīvnieka nosaukums, tad dodies uz Rīgas Zoo un saņem ieejas biļetei atlaidi.

Atlaides “Dzīvnieku dienās”

Vai zināji, ka sākot 2021. gadu Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza kolekcijā bija 410 sugu 3392 dzīvnieki? Ik gadu 9. un 10. oktobrī, Rīgas Zoodārzā un filiālē “Cīruļi” mītošos dzīvniekus iespējams apciemot ar īpaši draudzīgu atlaidi, ja apmeklētāja uzvārdā vai vārdā ir dzīvnieka nosaukums, piemēram, Edgars Lauva, saņems 50% atlaidi ieejas biļetes cenai. Dzīvnieku nosaukumi var būt visdažādākajās valodās, tāpēc gadījumā, ja dzīvnieka nosaukums uzvārdā vai vārdā meklējams kādā citā, nevis latviešu literārajā valodā, kasēs lūgs uzrādīt vārdnīcas lapas izdruku vai attēlu viedierīces ekrānā.

 

Bet īpašā godā tiek celti tādi apmeklētāji, kuru vārdos un uzvārdos “paslēpušies” dzīvnieki. Bez maksas Rīgas Zoodārzu un filiāli “Cīruļi” var apmeklēt, ja Tevi, sauc, piemēram, Mārīte Briede, Ļevs Sokolovs utt. Pagājušajā gadā bija 454 apmeklētāji ar dzīvnieku nosaukumiem vārdā vai uzvārdā, vai pat abos, bet 2018. gadā pat vesels tūkstotis!

 

Ik gadu 9. un 10. oktobrī, Rīgas Zoodārzā un filiālē “Cīruļi” mītošos dzīvniekus iespējams apciemot ar īpaši draudzīgu atlaidi, ja apmeklētāja uzvārdā vai vārdā ir dzīvnieka nosaukums, piemēram, Edgars Lauva, saņems 50% atlaidi ieejas biļetes cenai. 

 

Kuri dzīvnieki visvairāk “slēpjas” vārdos un uzvārdos?

Izpētot iepriekšējo gadu statistiku, jāatzīst, ka "dzīvnieku vārdu" neklātienes cīņā vislielākās iespējas uzvarēt ir putniem, jo, piemēram, pagājušajā gadā zoodārzā vislielākajā skaitā ieradās Gaiļi un Strazdi. Citos gados gana daudz bijuši arī Gulbji un Baloži. Putnu "līderību" vienmēr apdraudējuši Vilki, Lāči, Lūši, Brieži un Zaķi.

Reklāma
Reklāma

 

Rīgas Zoodārza un filiāles “Cīruļi” darba laiks

Ik gadu oktobra vidus ir laiks, kad zoodārzā beidzas vasaras sezona un mainās kases darba laiks. Līdz oktobra beigām Zoodārzs būs atvērts apmeklētājiem darbadienās no 10.00 - 16.00, bet brīvdienās no 10.00 -17.00.

Darba laiks 9. un 10. oktobrī - kases plkst. 10.00-17.00, savukārt pa zoodārzu var staigāt līdz plkst. 18.00. Tropu māja atvērta plkst.11.00-17.45

 

  • No 11.oktobra Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks noteikti arī stingrāki epidemioloģiskās drošības pasākumi, kuru ietvaros iekštelpu ekspozīcijas apmeklēt būs ļauts tikai apmeklētājiem, kuri pie kasēm uzrādīs sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un kā apliecinājumu tā esamībai, saņems īpašu aproci.