Lielkoncerts: 90-to gadu rekonstrukcija "JAM SESSION 2019"

30. martā plkst. 19:00 uz VEF Kultūras pils skatuves notiks Latvijas blūza un roka virtuozu lielkoncerts „JAM SESSION”, kura mērķis ir rekonstruēt 90-to gadu Rīgas klubu dzīvās mūzikas gaisotni.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Koncerts

Programmā: gan tādu pasaules leģendārāko izpildītāju kā Eric Clapton, Gary Moore, Dire Straits, Beatles, Deep Purple, Led Zeppelin, Doors u.c. skaņdarbi, gan arī oriģinālmūzika.

Ņiprajos deviņdesmitajos dzīvā mūzika skanēja tādos klubos kā “Mad Mix”, “Kabata”, “Pulkvedim neviens neraksta”, “Blūzs”, “Karakums” un “Saksofons” un tajos tika iedibināta tradīcija spēlēt Jam Sessions, kad uz vienas skatuves kopā kāpa dažādu apvienību mūziķi, lai kopīgi improvizētu un izpildītu blūza un roka pasaules hitu kaverversijas. Lai arī neviens no augstākminētajiem klubiem vairs nepastāv, daudzas no tā laika leģendārajām Latvijas dzīvās mūzikas grupām – Hot Dogs, MG band, Fortress, Rebel, B.B.MAX band, Mitrohin Masters Band, – joprojām muzicē.

 

Reklāma
Reklāma

30. martā uz VEF Kultūras pils skatuves atkal kāps gandrīz visi 90’to gadu Latvijas spicākie ģitāras virtuozi, lai kopā pagrieztu laiku atpakaļ par 25 gadiem! Tā būs unikāla iespēja uz vienas skatuves kopā redzēt nu jau par vecmeistariem uzskatāmos blūza un roka veterānus ’’monstrus’’, radot Jam Session – unikālu un neatkārtojamu muzikālu piedzīvojumu bez mēģinājumiem, bez fonogrammām, bez digitāliem efektiem un datorizētiem remiksiem, tikai ar tīru elektrisko ģitāru skaņu, lampu pastiprinātājiem, dzīvām balsīm un varenu bungu dārdoņu. Viss kā toreiz deviņdesmitajos, kad skanējums bija atkarīgs tikai un vienīgi no virtuoza meistarības, kad mēs tikāmies klubos (nevis skype vai chat room), kad mums nebija smartfonu un Facebook, mēs neceļojām pa pasauli un nebraucām peļņā uz Angliju, toties mums bija neatkārtojama atmosfēra un kopā būšanas prieks.

 

Tādēļ 30. martā uzvilksim veco džinsu jaku, dosimies uz VEF Kultūras pili, kur izslēgsim savus gadžetus, atcerēsimies klubu „fīlingu”, satiksim savus tā laika draugus personīgi un klātienē, dziedāsim līdzi savas paaudzes hītus un gremdēsimies savās nostaļģiskajās atmiņās.
Tiekamies VEF’ā – „ JAM SESSION”!

Biļetes nopērkamas “Biļešu Serviss” kasēs.