Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas 25. gadadienas svētkos

3. un 4. maijā, Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas 25. gadadienas svētkos, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs apmeklētājiem ir sagatavojis īpašu programmu. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Svētki tiks svinēti arī muzejos ar īpašām programmām.

 

3. maijā, muzeja Ģimenes dienas programmā „Ar brīvu Latviju sirdī” mazajiem kopā ar lielajiem tiks piedāvātas dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas - ekskursijas, radošā darbnīca bērniem izstādē „Mazie rīdzinieki”, kur varēs gan klausīties, gan spēlēties, gan lasīt, gan būvēt mājas, gan zīmējot veidot apsveikumu Latvijai.


4. maijā, programmas „Latvijas atjaunotnes ceļš” ietvaros, pulksten 12.00 un 15.00 notiks ekskursija – saruna „Rīga, Latvija. Fakti un viedokļi”, kuras laikā, izzinot, kādu lomu Latvijas valsts tapšanas un atjaunotnes vēsturē spēlējusi Rīga, dalībnieki tiks aicināti arī dalīties atmiņās un emocijās par Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas notikumiem. 

 

No 30. aprīļa līdz 4. maijam muzejā būs apskatāma ekspresizstāde „Kurts Fridrihsons. Impresijas. Laiks, esība…” (no muzeja krājuma materiāliem), veltīta valstiskuma atjaunošanas ērkšķainajam ceļam notikumos un dvēselēs. Izstādītie mākslinieka darbi tapuši dramatiskajā 1991. gada janvārī. Pirms nepilniem 25 gadiem cilvēki veidoja akmens krāvuma, automašīnu un savu augumu barikādes, lai aizstāvētu savu valdību, savu valsti, savu neatkarīgo Latviju. Mākslinieks Kurts Fridrihsons bija aculiecinieks Latvijas tautas tā brīža emocionālajai pašatdevei, katra indivīda sirdsdegsmei, mērķa skaidrībai, drošsirdībai, arī eksistenciālajai neziņai, bet misijas apziņai domājot, cīnoties par savu valsti, par Latviju. To dienu emocijas Kurts Fridrihsons ir fiksējis mākslas darbos, kas arī kļuva par vieniem no viņa pēdējiem. Latvijas atjaunošanas darbs un misija nav apstājusies, tas ir nepārtraukts darbs, kas pastāvīgi jāturpina, kas turpinās ikvienā no mums.


1990. gada 4. maija emocijas, kas fiksētas fotomateriālos, iespējams apskatīt virtuālajā izstādē muzeja mājas lapas www.rigamuz.lv sadaļā „Paskaties!” tēmā „1990. gada 4. maijs”. Latvijas atjaunošanas darbs un misija nav apstājusies, tas ir nepārtraukts darbs, kas pastāvīgi jāturpina, kas turpinās ikvienā no mums.

Reklāma
Reklāma

 

Latvijas valsts svētku piedāvājuma apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ieejas maksu: EUR 1,42; skolēniem un pensionāriem EUR 0,71; pirmsskolas vecuma bērniem – bez ieejas maksas. 

*Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja darba laiks Maija svētkos: 
30.04. - 11.00 – 16.00; 
01.05. - slēgts; 
02.05. - 10.00 - 17.00; 
03.05. - 10.00 - 16.00; 
04.05. – 10.00 – 17.00


Tel.: 67356680; 29129052; E-pasts: lukasevica@rigamuz.lv