Kā Rīgā tērpās un rotājās pagājušajos gadsimtos

Svētdien, 11.maijā, Mātes dienas noskaņā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu „Rīdzinieku tērpi un rotas cauri gadsimtiem”. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties izzinoši atraktīvā tematiskajā ekskursijā, iepazīt rīdzinieku dzīvesveidu un modi dažādos vēstures posmos, kā arī radoši darboties pašiem un pat spēlēt šahu.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Muzeja gids Juris Alksnis aicinās iepazīt Rīgas vēstures līkločus, „ielūkojoties” rīdzinieku drēbju skapjos un dārgumu lādītēs, kas, atspoguļojot dzīvesveidu, modi, tradīcijas, gaumi, kā arī starptautiskos sakarus, veido būtisku daļu no laikmetu vizuālā tēla. Foto: www.kasjauns.lv

 

Ģimenes dienas ekskursijā „Rīdzinieku tērpi un rotas cauri gadsimtiem” plkst.12 un 14 muzeja gids Juris Alksnis aicinās iepazīt Rīgas vēstures līkločus, „ielūkojoties” rīdzinieku drēbju skapjos un dārgumu lādītēs, kas, atspoguļojot dzīvesveidu, modi, tradīcijas, gaumi, kā arī starptautiskos sakarus, veido būtisku daļu no laikmetu vizuālā tēla.

 

Lieliem un maziem muzeja viesiem būs iespēja aplūkot skolēnu radošo veikumu, kas Rīgas bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Laikmetu griežos” ietvaros, eksponēts izstādē „Rīgas iedzīvotāju apģērbs un rotas viduslaikos” muzeja Izstāžu zālē (līdz 29.05).

 

Radošajā darbnīcā īpaši gaidīti būs bērni, lai iegūtās emocijas un zināšanas par Rīgu, rīdziniekiem, modi, apģērbiem, dzīvesveidu dažādos laikos, izteiktu krāsojot, zīmējot dažādu laikmetu tērpus, radot arī savu modi, kā arī būvējot seno Rīgu.

Reklāma
Reklāma

 

Muzejs piedāvā iespēju apmeklētājiem, šaha spēles pratējiem, ar savām līdzpaņemtajām figūrām, izspēlēt šaha partiju uz vēsturiska šaha galdiņa – uz kura notika leģendārā 1960. gada šaha partija, kuras rezultātā jaunais rīdzinieks Mihails Tāls ieguva pasaules čempiona titulu šahā, uzvarot savu priekšteci – Mihailu Botviņņiku.

 

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: EUR 1,42 (LVL 1,00); LR pensionāriem, skolēniem EUR 0,71 (LVL 0,50). Plašāka informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā; tālrunis: 67356676. www.rigamuz.lv