Sākusies pieteikšanās Baltijas spageti tiltu konstruēšanas sacensībām STIKS5

Ir sākusies pieteikšanās ikgadējām makaronu tiltu konstruēšanas sacensībām "STiKS", ko organizē Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un mašīnzinību fakultātes (RTU TMF) Studentu pašpārvalde. Potenciālajiem dalībniekiem ir jāizveido komanda trīs cilvēku sastāvā un līdz 19.martam jāaizpilda pieteikšanās anketa sacensību mājaslapā stiks.lv.

Marta beigās Rīgā norisināsies spageti tiltu konstruēšanas sacensības. Uzvarētāji dosies  uz Pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātu Ungārijā.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Marta beigās Rīgā norisināsies spageti tiltu konstruēšanas sacensības. Uzvarētāji dosies uz Pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātu Ungārijā.

 

Sacensības norisināsies 2014. gada 22. martā RTU Radošo industriju centrā Rīgā, Āzenes ielā 18.  Dalībnieki aicināti sacensties izturīgākā tilta konstruēšanā, uzbūvējot to uz vietas sacensību norises vietā sešās stundās vai veicot to jau iepriekš. Eksperti tiltiem pārbaudīs slodzes izturību, noskaidrojot veiksmīgākās un pārdomātākās konstrukcijas autorus. Uzvarētāji studentu kategorijā iegūs ceļazīmi uz Pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātu Ungārijā, portālu mammamuntetiem.lv informēja pasākuma organizatori.

STiKS sacensībās piedalīsies labākie tiltu meistari no Lietuvas un Igaunijas. Kā izrādās, spageti tiltu konstruēšana arī pārējās Baltijas valstīs ir iecienīta aktivitāte. Lai gan šī inženiertehniskā uzdevuma risināšanā kaimiņvalstu eksperti darbojas vien pāris gadus, rezultātu progress liecina - drīzumā arī citi baltieši spēs cīnīties par augstākajiem rezultātiem pasaules spageti tiltu konstruēšanas sacensībās.

Reklāma
Reklāma

"Fakts, ka šīs sacensības notiks jau piekto gadu, ir pierādījums tam, ka tās nav tikai spēles ar pārtikas produktu, bet gan lielisks veids, kā interesantāk apvienot teorētiskās zināšanas ar praktiskajām iemaņām mehānikā. Interesantākais, ka uzdevums ir saistošs kā skolēniem, tā arī augstskolas studentiem,” atzīst pasākuma galvenais organizators Matīss Baumanis.

Sacensībās makaronus nodrošinās "Dobeles dzirnavnieks". Sīkāka informācija pieejama sacensību mājaslapā www.stiks.lv vai www.mehi.lv, kur atrodams gan sacensību nolikums, kā arī jaunākās ziņas u.c. informācija.