Romantika, kaisle, vēsture, smiekli - kinoteātrī "Splendid Palace" no 8. novembra

Piedāvājam kinoteātra "Splendid Palace" repertuāru no 8. līdz 14. novembrim.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Kinoteātrī "Splendid Palace" skatāma romantiska drāma "Diāna" - stāsts par Velsas princeses Diānas pēdējiem diviem dzīves gadiem un viņas attiecībām ar ķirurgu Hasnatu Hanu.

LIELAJĀ ZĀLĒ:

PŪT, VĒJIŅI! FILMAS ARHEOLOĢIJA. Latvija, 2013. Dokumentāla filma 

Režisore: Agita Cāne – Ķīle 

2013. gadā Gunāra Pieša leģendārā filma “Pūt, vējiņi!” šķērso 40 gadu slieksni! 

Tas ir pirmais un vienīgais latviešu kino mēģinājums ekranizēt kādu no Raiņa darbiem. Tas bija lemts režisoram Gunāram Piesim, cilvēkam ar smagu raksturu un sarežģītu radošo likteni. Daudziem tā gada karstā vasara filmas uzņemšanas laukumā kļuva neaizmirstama uz mūžu:  kādam ar uzplaukušu mīlestību, kādam ar mākslas brīnuma apjausmu, vēl kādam ar nervu sabrukumu... 

Komponista Imanta Kalniņa filmai radītā mūzika iedvesmoja un radīja ekstāzi filmēšanas laukumā. Abu scenāristu Gunāra Pieša un Imanta Ziedoņa nesaskaņas par Raiņa idejām pārauga atklātā konfliktā.Kino skatītāji Esmeraldu Ermali, Ģirtu Jakovļevu un Astrīdu Kairišu filmas tēlos ir kanonizējuši, bet cīņas par vienīgo pareizo aktieru izvēli, tolaik izvērsās valsts mērogā ar asarām, salauztām sirdīm un liktenīgiem lēmumiem..., bet filma kļuva par notikumu!

Agitas Cānes-Ķīles un Dairas Āboliņas dokumentālā filma “Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija” izseko filmas uzņemšanas gaitai, balstoties uz arhīvu dokumentiem, filmu materiāliem un cilvēku liecībām, kas pārvērš šo stāstu par kinovēstures trilleri ar LAIMĪGĀM BEIGĀM.

Filmu producē studija “Visio”.

Lielajā zālē: 14.11. seanss 18:30 

Ieeja: 2.50 Ls (3.56 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem - 2.00 Ls (2.85 EUR).

 

IR LAIKS. Lielbritānija, 2013. Romantiska komēdija

Garums: 123 min.

Režisors: Richard Curtis 

Lomās: Rachel McAdams, Bill Nighy, Tom Hollander u.c. 

Kādas ne īpaši izdevušās Jaungada ballītes laikā, Tima tēvs (Bill Nighy) savam 21 gadu vecajam dēlam atklāj noslēpumu. Viņu ģimenes vīriešiem piemīt unikālas spējas - ceļot laikā. Vēsturi izmainīt viņam nav pa spēkam, taču viņš var izmainīt to, kas notiek un ir noticis viņa personīgajā dzīvē. Tims nolemj mainīt pasauli... un atrast sev draudzeni... 

Kā izrādīsies, šis uzdevums nav no vieglajiem pat tiem, kas spēj ceļot laikā.

Filmas režisors - Ričards Kērtiss (Love Actually, Four Weddings and a Funeral, Notting Hill, Bridget Jones’s Diary, The Boat That Rocked).

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē: 8.11. seansi 18:00; 20:30;  9.11. seansi 18:00; 20:30; 11.11. seansi 18:00; 20:30; 12.11. seanss 20:30; 13.11. seansi 18:00; 20:30; 14.11. seansi 16:00; 20:30  

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

DIĀNA. Lielbritānija, Francija, Beļģija, 2013 . Romantiska drāma, biogrāfiska drāma

Garums: 113 min. 

Režisors: Oliver Hirschbiegel 

Lomās: Naomi Watts, Naveen Andrews, Douglas Hodge, Geraldine James, Charles Edwards u.c.

Stāsts par Velsas princeses Diānas pēdējiem diviem dzīves gadiem un viņas attiecībām ar ķirurgu Hasnatu Hanu. Viena no pasaules apbrīnotākajām sievietēm, kuras dzīvē atlika maz vietas privātumam, uzdrīkstējās ļauties attiecībām, kas beidzās tikai dažas nedēļas pirms traģiskās autoavārijas 1997.gadā, Parīzē. Tiek uzskatīts, ka tieši Hasnats Hans bijis Diānas mūža mīlestība... 

Titullomu filmā atveido divkārt „Oskara” balvai nominētā Naomi Votsa ("Divas mātes", "Neiespējamais"), viņai līdzās Nevins Endrjūss (seriāls "Pazudušie"). Filmas režisors – Olivers Hiršbīgels („Sakāve”). 

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Lielajā zālē: 13.11. seanss 16:00 

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

JASMĪNAS STĀSTS. ASV, 2013. Drāma, komēdija

Garums: 98 min.

Režisors: Woody Allen

Lomās: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Bobby Cannavale, Louis C.K., Andrew Dice Clay, Sally Hawkins, Peter Sarsgaard, Michael Stuhlbarg

Kad elegantās Ņujorkas augstāko aprindu sievietes Jasmīnas dzīvē viss izjūk, tai skaitā laulība ar turīgo uzņēmēju Halu, viņa pārceļas dzīvot pie māsas Džindžeras viņas pieticīgajā Sanfrancisko dzīvoklītī, lai savāktos un mēģinātu sakārtot savu dzīvi.

"Jasmīnas stāsts" ir režisora Vudija Alena ("Pusnakts Parīzē", "Vikija Kristīna Barselona") jaunākā filma, kurā titullomu atveido brīnišķīgā Keita Blanšeta. Viņai līdzās Aleks Boldvins, Sallija Hokinsa un citi.

Angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 12+

Lielajā zālē: 11.11. seanss 16:00

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

SIG and MOUNIR TROUDI ft. ARTIS ORUBS - RĪGAS LAIKS festivāls

„Rīgas laiks” festivāls piedāvā: Sig& Mounir Troudi, piedaloties Artim Orubam un draugiem

„Rīgas laiks” festivāla ietvaros 10. novembrī Splendid Palace Lielajā zālē plkst. 20.00 tiek rīkota sufij-džeza sesija, kurā piedalīsies Sig & Mounir Troudi ar Arti Orubu pie bungām. Koncertā piedalīsies īpašie viesi, kuriem arī džeza improvizācijas nav svešas.

Viņi satikās pirms 5 gadiem, divi mūziķi, kuru starpā nepastāv muzikālas barjeras. Mounir Troudi, kurš ar savas balss palīdzību nepārtraukti apliecina visaugstākā klātbūtni. Jo sūfiju rituālajiem dziedājumiem (hadhra), lai arī kur tie tiktu izpildīti, ir tikai viens ceļš – kontemplācija, klāt būšana. Un Sig, kura izpausmes gan kino un fotogrāfijā, gan mūzikā neietilpst vispārpieņemtos rāmjos. Kopā viņi jūtas brīvi, tāpēc improvizē, jo kopā būšanas brīdī vairs neeksistē muzikālas robežas-ritmiskās variācijas ieved meditācijā.

Rīgā abi „pasaules mūziķi” iepazinās ar Arti Orubu, kuram sitamo instrumentu kultūra jau ir asinīs. Brīvajam plūdumam Artis piešķir spēcīgu, strukturētu dinamismu, kas palīdz noslīpēt harmoniju šķautnes un spēlei uzmirdzēt neierastā dzidrumā.

Rīgas laiks” festivāls tiek organizēts, svinot žurnāla Rīgas Laiks 20 gadu jubileju. Tas norisināsies laikā no 5. novembra līdz 10. novembrim, piedāvājot aptuveni 50 dažādus notikumus - izstādes, koncertus, teātra izrādes, filmas, tikšanās ar Rīgas Laika autoriem un veidotājiem, un intelektuālas diskusijas.

Ar ko tu domā?

Vairāk informācijas: http://www.rl20.lv

Lielajā zālē: 10.11. plkst. 20:00 

Ieeja: 10.00 Ls (14.23 EUR)

Biļetes nopērkamas visās Biļešu Serviss kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv

 

MAZAJĀ ZĀLĒ:

HANNA ĀRENTE. Vācija, Luksemburga, Francija, Izraēla, 2012. Biogrāfiska drāma

Garums: 113 min.

Režisore: Margarēte fon Trota

Lomās: Barbara Zukova, Aksels Milbergs, Džaneta Maktīra, Jūlija Jenča, Ulrihs Noetens, Mihaels Dēgens u.c. 

Godalgas: 

Vācijas Kinobalva 2013: Labākā galvenās sieviešu lomas atveidotāja Barbara Zukova

Vācijas Kinobalva 2013: Sudraba godalga labākajai spēlfilmai

Nominācija Eiropas Kinobalvai 2013

Kad Hanna Ārente 1961. gadā ierodas tiesas zālē Jeruzalemē, lai slavenajam laikrakstam „New Yorker“ veidotu reportāžu par tiesas prāvu pret nacisma noziedznieku Ādolfu Eihmanu, viņa sagaida, ka ieraudzīs monstru. Tā vietā viņa sastopas ar pilnīgu pelēcību. Eihmana seklā viduvējība nesader ar viņa nodarījumu neizmērojamo ļaunumu. Šī pretruna ļoti nodarbina Hannu Ārenti. Atgriezusies Ņujorkā, viņa izstudē simtiem tiesas procesu dokumentus, meklē informāciju, diskutē ar vīru un draugiem. Kad 1963. gadā tiek izdota viņas rakstu sērija „Eihmans Jeruzalemē“, Hanna Ārente šokē pasauli ar savu tēzi par „ļaunuma banalitāti“. Reakcija ir iznīcinoša – viņa tiek nicināta un ienīsta; viņa zaudē ilggadīgus draugus, mediji uzkurina kampaņu pret viņu. Tomēr Hanna Ārente konsekventi paliek pie sava viedokļa; viņa cīnās un nebaidās ne no kādām diskusijām. 

Vecuma ierobežojums – no 12 gadiem

Filma vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās. 

Mazajā zālē: 08.11. seanss 17:30; 09.11. seanss 17:30; 10.11. seanss 17:30; 12.11. seanss 17:30

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

ZILS IR VISSILTĀKĀ KRĀSA. Adele: 1. un 2. daļa. Francija 2013. Drāma, romantika 

Garums: 179 min

Režisors: Abdellatif Kechiche 

Lomās: Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos, Salim Kechiouche 

Izaicinoša un atklāta franču filma par mīlestību starp divām jaunām sievietēm, kuras izdzīvo savstarpējas kaislības un jūtu izsīkšanas pieredzi.

Galvenā varone ir 15 gadus vecā Adele, kura pamazām kļūst par jaunu sievieti un sapņo piedzīvot savu pirmo mīlestību. Meitenes izskatīgais klasesbiedrs Tomass ir neprātīgi viņā iemīlējies, taču mīlas stāsts tā arī nesākas, jo Adele nonāk kāda erotiska sapņa varā... Tajā viņa ierauga mistisko meiteni ar ziliem matiem, ko nesen redzējusi uz ielas. Sapnī zilmatainā meitene ienāk Adeles guļamistabā un ar neaprakstāmu baudu iegūst viņu. Nav ilgi jāgaida līdz noslēpumainā meitene, mākslas studente Emma arī reālajā dzīvē ierodas pie Adeles. Aizsākas kaislīgs un sarežģīts mīlas stāsts, kas ilgst vairākus gadus un piedzīvo jūtu izsīkšanu skatītāju acu priekšā. 

Šī gada 66. Starptautiskā Kannu kinofestivāla laureāte un Zelta palmas zara saņēmēja filma “ZILS IR VISSILTĀKĀ KRĀSA” ir pirmais kinodarbs Kannu vēsturē, par kuru piešķirts augstākais apbalvojums ne tikai režisoram, bet arī abām galveno lomu atveidotājām.

Filma ir pazīstama ar diviem nosaukumiem: “ZILS IR VISSILTĀKĀ KRĀSA”, kā arī „Adele: 1. un 2. daļa”.

Valoda franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās ,

Vecuma ierobežojums 16+ 

Mazajā zālē: 08.11. seanss 20:00; 09.11. seanss 20:00; 10.11. seanss 20:00; 12.11. seanss 20:00; 13.11. seanss 15:30; 14.11. seanss 20:00

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

PARADĪZE: MĪLESTĪBA. Austrija, Vācija, Francija, 2012. Drāma 

Garums: 120 min 

Režisors: Ulrich Seidl

Lomās: Margarete Tiesel, Peter Kazungu, Inge Maux u.c. 

Kenijas pludmalēs viņas tiek sauktas par „cukurmammām” – pārtikušas Eiropas dāmas, kas meklē afrikāņu zēnus, kuri pelna iztiku, sniedzot erotiskas izklaides. Terēza, piecdesmitgadīga austriete, padsmitgadīgas meitas māte, dodas savā pirmajā paradīzes pludmales atvaļinājumā. No viena pludmales zēna nonākusi pie cita, no vienas vilšanās pie nākamās, viņai nākas saprast – Kenijas pludmalē miesas prieki un mīla ir bizness.

Filma vācu, angļu, svahili valodās ar subtitriem latviešu valodā 

Mazajā zālē: 08.11. seanss 15:00

Vecuma ierobežojums: 18+   

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

PARADĪZE: TICĪBA. Austrija, Vācija, Francija, 2012. Drāma 

Garums: 115 min 

Režisors: Ulrich Seidl

Lomās: Maria Hofstätter, Nabil Saleh, Natalya Baranova u.c. 

 

Anna Marija ir pusmūža austriete, sieviete, kura dzīvo viena savā mājā Vīnē. Kad viņa nestrādā slimnīcā, viņa tīra savu māju. Viņa nejūtas vientuļa, viņai ir Jēzus; viņa mīl Jēzu. Beznosacījuma mīlestība pret Dievu viņu spēcina un viņa spēj tikt pāri miesiskajiem kārdinājumiem, lūdzot un nodarbojoties ar dažāda veida sevis audzināšanu un sodīšanu. Un viņa arī nav viena – viņa ir nelielas ultra-reliģiozas grupas locekle, kura tiecas atgriezt Austriju atpakaļ pie katoļticības. Lai gan viņas ticība ir stipra, tas būs izaicinājums ne tikai tiekoties ar cilvēkiem un saskaroties ar viņu dažādajām reakcijām, bet arī mājās, kurās atgriezies viņas vīrs un kurš pieprasa daļu no sievietes mīlestības sev. Taču Annas Marijas mīlestība pieder tikai Jēzum.. 

Filma vācu, arābu valodās ar subtitriem latviešu valodā

Vecuma ierobežojums: 18+   

Mazajā zālē:  04.11. seanss 15:00; 12.11. seanss 15:00

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

PARADĪZE: CERĪBA. Austrija, Francija, Vācija, 2013. Drāma 

Garums: 100 min 

Režisors: Ulrich Seidl

Lomās: Melanie Lenz, Verena Lehbauer, Joseph Lorenz u.c. 

PARADĪZE: MĪLESTĪBA bija par pusmūža austrietes pašapmierinājumu un maldiem Kenijas pludmalē. PARADĪZE: CERĪBA būs stāsts par viņas 13-gadīgo meitu Melāniju, kad viņa tiek nosūtīta un „resno nometni”, kur meitene ieķeras pievilcīgajā rezidējošajā ārstā. Sākumā šķiet, ka viss notiks Zeidla iecienītajā emociānāla ‘šausmu šova’ manierē, bet šis banālais mīlas stāsts tiek prezentēts ar vaļsirdīgu maigumu. Zeidls sev ir atklājis jaunu cilvēciskumu, un pēc The Guardian sacītā, iespējams, ir viņa labākā filma.

Vecuma ierobežojums: 16+   

Filma vācu valodā ar subtitriem latviešu valodā 

Mazajā zālē: 10.11. seanss 15:00

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

Kinolektorijs "Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X": "Latviešu variants" 

Kino "Splendid Palace" no 30.10. līdz 11.12.

Mīla un nāve Spānijas kalnos, "home movies" 1970. gados, itāļu modernisma kino cienīga atsvešinātība ostas pilsētiņā, groteska padomju kolhozā, adrenalīnu uzjundoša juvelierveikala aplaupīšana, pirmais un vienīgais erotiskā šausmu kino paraugs latviešu kino.

Lektorija desmitā sezona ar nosaukumu "Latviešu variants" veltīta latviešu kino klasikai, filmām, kas tapušas Rīgas kinostudijā (RKS). Programmā ietvertas filmas, kas pārstāv dažādus laikmetus, uzskatu sistēmas, tajās redzami sava laika ekrāna elki un dievietes. Tie ir slavenu režisoru mazāk zināmi darbi, tipiski un ne tik tradicionāli žanra paraugi. Filmu skate radīta arī ar vēlmi filmas uz lielā ekrāna rādīt to īstajos, 35mm kino kopiju formātos.

Filmu seansus papildinās kino zinātnieku un kritiķu lekcijas, ievadot skatītājus filmu estētikā, tapšanas vēsturē un laikmeta kontekstā.

"Nakts bez putniem", rež. Gunārs Cilinskis, 1979, 83’, RKS, krās., latv. val.

Lektors: Jānis Putniņš

Cilvēka vientulības un atbildības drāma ārpus socreālisma rāmjiem ar izcilu Ulda Dumpja tēlojumu galvenajā lomā.

Jānis Cērps tikko atgriezies no darba ārzemēs un cenšas pārdzīvot sievas Ilzes (Lilita Ozoliņa) nodevību. Viņš satiek trolejbusa vadītāju Dzintru (Maija Renskumberga, vēlāk – Lūsēna) un sāk strādāt par naksstargu dzimtajā ostas pilsētā. Taču pamazām viņam nākas pārvērtēt pagātni un savu vientuļā vilka statusu.

Filma bija ekrāna zvaigznes Gunāra Cilinska pirmais patstāvīgais darbs režijā (pēc "Ezera sonātes" (1976) kopā ar Vari Braslu). Imanta Kalniņa mūzika. 

Lomās – Akvelīna Līvmane, Kārlis Sebris, Ēvalds Valters.

Mazajā zālē: 13.11. seanss 19.00

Ieeja: 2.50 Ls (3.56 EUR), studentiem ar ISIC karti 2.00 Ls (2.85 EUR), Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedriem – ieeja brīva.

 

MANA KOKA STĀSTS Latvija, 2013

Reklāma
Reklāma

Garums: 73 min. 

Režisore: Una Celma

Kamera: Uldis Jancis, Aleksandrs Grebņevs

Producente: Agita Bergane-Berģe 

Lomās: Inta Dzelme, Artūrs Dīcis, Harijs Spanovskis, Aldis Siliņš, Marija Bērziņa, Andris Bērziņš, Ērika Eglija, Kristaps Rasims, Gints Grāvelis, Mārtiņš Počs, Agnese Rukšāne, Edgars Petkēvičs, Regīna Razuma, Guna Zariņa, Juris Circenis, Jurijs Ivanovs, Jevgēnijs Isajevs, Dana Čerņecova u.c. 

„Mana koka stāsts“ ir neparasts kino darbs, kurā dokumentāli kadri mijas ar spēlfilmas elementiem, lai pastāstītu stāstu par kādas dzimtas četrām paaudzēm. Sešpadsmitgadīgajam skolniekam Jānim uzdots mājas darbs – izveidot un pastāstīt par savu dzimtas koku. Stāsts par dzimtas koku sākas ar Jāņa vecvecvectēvu, kurš piektā gada revolūcijas laikā dedzināja muižas, un turpinās, parādot vairākas valstis un politiskās iekārtas, kolorītus cilvēkus un dažādus likteņstāstus. Bagāts Valmieras tirgotājs, Ļeņinam uzticīgs sarkanais strēlnieks, „čekas“ galdnieks un zobārste „neskartajās zemēs“ ir tikai daži „zari“ no viņa plašā dzimtas koka, un par katru no tiem zēns dzirdējis ko neparastu un neaizmirstamu. 

„Mana koka stāsts“ nav vēsturiska filma vistiešākajā nozīmē, jo tās sižets ir pusaudža vēstījums par to, ko par pagātni stāstījuši vecmāmiņa ar vectēvu, tāpēc vēsturiski notikumi un situācijas iegūst personisku un brīžiem pat nedaudz absurdu raksturu. Filma mudina jauniešus interesēties par pagātni, ne tikai mācoties vēsturi, bet arī apzinoties savas dzimtas saknes.

Pirmizrādē īpašs seanss ar viktorīnām, kur iespējams saņemt neparastas balvas, veicināšanas prēmijas ar GREENWALK zaļajām balvām, cienāties pēc katra gaumes gan Ulmaņlaika kafetērijā“Raudāja māte, raudāja meita,“gan LPSR ēdnīcā „Bolševička“ Ainas Janovnas vadībā, gan pie zviedra Ūlova „Hos snala Olov“ ar dažādām uzkodām un dzērieniem.

Filma tapusi studijā GREENWALK &FENIXFILM,

Mazajā zālē: 09.11. seanss 13:30; 10.11. seanss 13:30; 11.11. seanss 16:00

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

JAUNAJĀ ZĀLĒ:

TĀ DULLĀ STRENGAS DĒĻ JEB VASARA AR ZELTA TEĻU. Latvija, 2013. Dokumentālā filma

Garums: 53min

Režisore Līga Gaisa

Scenārija autore Lote Eglīte

Operators Valdis Celmiņš

Skaņu režisors Anrijs Krenbergs

Producente Līga Gaisa

Studija “Air Productions”

Jau gandrīz desmit vasaras ciematā pie jūras aktieris Juris Strenga rīko operas festivālu, kurā aicina vietējos iejusties aktieru lomās. 

Daļa klasikas jau iestudēta, nu pienākusi kārta Šēnberga un Verdi operām.

Filma latviešu valodā

Filma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu 

VAS “Latvijas valsts meži” finansētajā filmu programmā “Latvija šodien” 

 

JŪRAS NAUDA. Dokumentālā filma 

Garums: 9 min.

Režisore Astra Zoldnere

Operators Ron Rosenberg

Montāžas režisore Astrīda Konstante

Skaņu režisors Anrijs Krenbergs

Producente Līga Gaisa

Studija “Air Productions”

Par jūru, zivīm un dziesmām.

Filma tapusi ar Hamburgas Šlēsviga-Holšteinas filmu fonda un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu; filmas ideja ieguvusi pirmo vietu “ARS Baltica” īsfilmu ideju konkursā 

Jaunajā zālē: 09.11. seanss 18:00; 10.11. seanss 18:00; 11.11. seanss 18:00; 14.11. seanss 18:00

Ieeja: 2.50 Ls (3.56 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem - 2.00 Ls (2.85 EUR).

 

CILVĒKI. LAIKMETI. LEĢENDAS – 

No 18.oktobra uz kinoteātru ekrāniem biogrāfiska drāma „Diāna”, par godu tās pirmizrādei, no nākamās piektdienas kinoteātra Jaunajā zālē jeb Viesistabā, nomainot Vudija Alena filmu vakarus, jauna kinofilmu izlase "Cilvēki. Laikmeti. Leģendas". Mēneša garumā skatītājiem būs iespēja izdzīvot vairāku pasaulslavenu un vēsturisku personību dzīvesstāstus tādās kino kritiķu atzinīgi novērtētās filmās kā Toma Hūpera „Karaļa runa” (The Kings Speech), „Dzelzs lēdija” (The Iron Lady), „Hercogiene” (The Duchees), „Manis tur nav” (I’m not there), Renuārs un citās. 

Biogrāfisko filmu seansi ik vakaru pl.19.00, biļešu cena uz filmām 3 lati.

 

CILVĒKI. LAIKMETI. LEĢENDAS – 

MANIS TUR NAV. ASV, Vācija, 2007. Biogrāfiska, drāma, muzikāla

Garums: 135 min.

Režisors: Todd Haynes

Lomās: Christian Bale, Cate Blanchett, Marcus carl Franklin, Richard Gere, Heath Ledger, Ben 

Whishaw

Režisora Toda Heinsa neordinārā filma stāsta par ASV Minesotas štatā dzimušo leģendāro dziedātāju un komponistu Bobu Dilanu. Viņa spilgtās karjeras unikālos brīžus stāstā ataino dažādi aktieri. Keita Blanšeta attēlo dziedātāju „Don’t Look Back” laikos, Hīts Ledžers ir Dilans filmā par Dilanu, Kristiāns Beils iemiesojas dziedātāja tēlā laikā, kad viņš nopietni pievērsās politikai, Ričards Gīrs spēlē Bobu Dilanu pēc motocikla avārijas, savukārt, Markuss Karls Franklins iejūtas pavisam jauniņā Boba lomā. Aktrise Keita Blanšeta par šo lomu saņēmusi Venēcijas kinofestivāla balvu! Filma ir īpaša ne vien ar dažādo aktieru neatkārtojamo tēlojumu, bet arī ar izvēlēto kino valodu un stilistiku - katra filmas daļa uzņemta stilā, kas atspoguļo konkrētajam laikam raksturīgos populārās kultūras aspektus. "I’m Not There" nav pirmā režisora Toda Heinsa muzikālā filma, 1998. gadā viņš uzņēma biogrāfisko glemroka lenti "Velvet Goldmine".

Vecuma ierobežojums: 12+ - Līdz 12 g.v. – neiesakām

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. 

Jaunajā zālē: 11.11. seanss 19:00 

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

CILVĒKI. LAIKMETI. LEĢENDAS – KARAĻA RUNA. Lielbritānija, ASV, Austrālija. Vēsturiska drāma

Garums: 118 min

Režisors: Tom Hooper

Lomās: Colin Firth, Helena Bonham Carter, Derek Jacobi, Robert Portal, Richard Dixon, Paul Trussell, Adrian Scarborough, Andrew Havill, Charles Armstrong, Roger Hammond

Anglijas karalis Džordžs VI negaidīti kāpa tronī, kad viņa brālis Edvards no tā atteicās pēc tēva karaļa Džordža V nāves. Jaunais karalis netīkoja pēc karaļa troņa, jo visu mūžu bija cietis no runas defekta. Otrā pasaules kara priekšvakarā Anglijai bija nepieciešams līderis, un karaļa sieva Elizabete pierunāja vīru vērsties pie ekscentriskā runas terapeita Laionela Loga. Lai gan iesākums bija grūts, terapijas laikā starp viņiem izveidojās ciešas saites. Ar Laionela, karaļa ģimenes, valdības un Vinstona Čērčila atbalstu, karalim izdodas pārvarēt stostīšanos un uzstāties radio ar runu, kas neatgriezeniski iedvesmoja britu nāciju...

Filmā, kuras pamatā ir patiesi notikumi pašreizējās Anglijas karalienes Elizabetes II tēva dzīvē, lomas atveido Kolins Fērts, Džefrijs Rašs, Helēna Bonema Kārtere, Maikls Gambons un citi. Vēsturiskā drāma „Karaļa runa”, kas jau ieguvusi virkni godalgu un saņēmusi 7 „Zelta Globusa” nominācijas, tiek uzskatīta par vienu no Kinoakadēmijas balvu „Oskars” favorītēm.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Jaunajā zālē: 13.11. seanss 19:00 

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

CILVĒKI. LAIKMETI. LEĢENDAS – DZELZS LĒDIJA. Lielbritānija, 2011. Biogrāfiska, drāma

Garums: 100 min.

Režisors: Phyllida Lloyd

Lomās: Meryl Streep, Jim Broadhent, Richard E. Grant

„Dzelzs lēdija" ir apbrīnojams un intīms kinostāsts par Mārgaretu Tečeri (Merila Strīpa), pirmo un līdz šim vienīgo Lielbritānijas sievieti-premjerministri. Neskatoties uz šķiru un dzimumu diskrimināciju, vienai no vispazīstamākajām un  visietekmīgākajām 20.gadsimta sievietēm izdevās sasniegt politikas virsotnes, kurās līdz šim dominējuši vīrieši.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā 

Vecuma ierobežojums: 12+ - Līdz 12 g.v. - neiesakām

Jaunajā zālē: 10.11. seanss 19:00 

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

CILVĒKI. LAIKMETI. LEĢENDAS – RENUĀRS. Francija, 2012. Drāma

Garums: 111 min

Režisors: Gilles Bourdos

Lomās: Michel Bouquet, Christa Theret, Vincent Rottiers

Pjēru Ogistu Renuāru nomoka viņa sievas zaudējums, vecuma radītās sāpes un briesmīgā ziņa, ka viņa dēls Žans ticis ievainots 1. Pasaules karā. Bet tad viņa dzīvē pēkšņi ienāk jaunā meitene Andrē, un gleznotājs ir nerimstošas enerģijas un kūsājoša dzīvesprieka pārpilns. Ar jaunības degsmi un neticamu skaistumu apveltītā meitene Andrē kļūs par gleznotāja pēdējo modeli un viņa jaunības avotu. Kad gleznotāja dēls Žans atgriežas mājās, lai ārstētu karā gūtos ievainojumus, arī viņu apbur meitenes skaistums un viņš iemīlas..

„Renuārs” ir Kannu Kinofestivāla konkursa programmas filma, kas veltīta izcilajam franču gleznotājam un viņa dēlam – vēlāk slavenam franču režisoram Žanam Renuāram. Filmai ir īpašs vizuālais stils, kas imitē Renuāra gleznošanas manieri. Filmas centrā ir jauna sieviete, kura ir gan mūza, gan mīļotā, gan iekāres objekts abiem Renuāriem.

Karš ir ievainojis divus Renuāra dēlus, kas nolemj gleznotāju pastāvīgām ciešanām. Taču nedz viņa sievas nāve, nedz paralizējošā slimība, kas pakāpeniski viņu pārņem savā varā, nespēj Renuāru atturēt no viņa pēdējo lielisko mākslas darbu radīšanas, cēli un varonīgi ejot pretī rūgtajām beigām, apņēmības pilns notvert visu kaisles un iekāres pievilcību, visu dzīves sniegto prieku.

Franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Jaunajā zālē: 09.11. seanss 19:00; 14.11. seanss 19:00

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR), skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls (3.56 EUR). 

 

SPOŽĀ KINO TĀRPIŅA SKOLA. Kas ir Spožais Kino Tārpiņš?

Kino Tārpiņš ir ļoti gudrs, jo dzīvo tur, kur jau 90 gadus dzīvo kino – Kino Splendid Palace. Viņš ir noskatījies vairākus tūkstošus filmu  no visas pasaules tāpēc viņš vislabāk zina, kā top kino!

Tu uzzināsi no Kino Tārpiņa, kā top animācijas  filma no paša, paša sākuma, kad vēl nekā nav. Jūs darīsiet visu paši – izdomāsiet stāstu, varoņus, to izskatu, paši tos zīmēsiet, krāsosiet un veidosiet. Jūs būsiet klāt pie svarīgā brīža, kad animācijas filmas varoņi „atdzīvojas” un visbeidzot paši darbosieties pie filmiņas kadru kopā likšanas.

Katras  nodarbības beigās  Kino Tārpiņš Tev parādīs uz ekrāna to, ko būsiet  visi kopā izgatavojuši. Tu būsi strādājis kā  režisors, mākslinieks, dekorators un operators un katras nodarbības beigās redzēsi savu paveikto darbu uz ekrāna. Katrā nodarbībā Tu varēsi tikties ar jau iepazītajiem un jauniem skolas biedriem un turpināsi kopā  ar SPOŽO  KINO TĀRPIŅU iesākto stāstu un veidotu filmiņas turpinājumu.

Kā filmas veidotājs Tu saņemsi pats savu Spožā Kino Tārpiņa skolas karti, kurā varēsi krāt punktus.

Pašus čaklākos Kino Tārpiņš noteikti pārsteigs, jo gada beigās būs gatava visa filmiņa un notiks Pirmizrāde. Tā būs svētku diena visiem un Kino Tārpiņš, kas Splendid Palace ir pieredzējis ļoti daudzu filmu pirmizrādes,  ļoti labi zina, cik svarīgs notikums ir filmas Pirmizrāde. Tu arī to varēsi izbaudīt!

Spožā kino Tārpiņa skolas nodarbības notiks 19.10., 09.11., 07.12., 21.12.

Tiekamies vienmēr  plkst. 11:00!

Jaunajā zālē: 09.11. plkst. 11:00 

Ieeja: 3.00 Ls (4.27 EUR)

Biļetes  var iegādāties kinoteātra „Splendid Palace” un www.bilesuserviss.lv kasē

SPOŽĀ KINO TĀRPIŅA  Skolas  dienās īpašs brokastu piedāvājums ģimenei par draudzīgām cenām TINTO!

Gaidīsim Jūs!

Nodarbības laiks no plkst. 11:00 līdz plkst. 13:00

Mērķauditorija -  bērni vecuma grupā no 6 līdz 11 gadiem.

 

RĪGAS IMPROVIZĀCIJAS TEĀTRIS

Rīgas Improvizācijas teātris piedāvā:

Improvizācijas vakaru – AR ŠARMU PRET KARMU

Jautri un neparedzami stāsti par vitāli svarīgām tēmām.

Izsmalcināti raksturi, spraigas attiecības mūsu acu priekšā gluži kā zem palielināmā stikla. Šarmants naivums mijiedarbībā ar karmisku nolemtību. Uzvar spontanitāte. Skatītāju ieteiktas ainas Rīgas Improvizācijas teātra izpildījumā.

Vakara gaitā jautras atmosfēras gaisotnē darbosies bārs.

Improvizācijas teātris ir skatuves žanrs, kurā netiek izmantots iepriekš sarakstīts materiāls, visas darbības un dialogi rodas reālajā laikā un vietā.

RIT Improvizē: Raimonds Ruzenieks, Valdis Sils, Viesturs Vizulis, Jānis Rozenvalds, Elīna Geida, Edgars Neilands

Mūzika: Mārtiņš Zilberts vai Guntis Cimiņš

Gaismas: Georgs Kozulis

Pasākuma ilgums: 2h

Ieeja no 19:30

Jaunajā zālē: 08.11. plkst. 20:00 

Ieeja: 5.00 Ls (7.11 EUR)

Biļetes nopērkamas visās „Biļešu Serviss“ kasēs, kā arī www.bilesusserviss.lv un www.splendidpalace.lv

Vairāk informācijas: http://www.improvizacija.lv

 

RĪGAS STĀSTS / RIGA STORY

Tūristu skaita pieaugums Rīgā kalpojis kā pamudinājums šī darba tapšanai – SIA „Rīgas nami” vēlas demonstrēt tūristiem mūsu pilsētas bagātību – 800 gadu seno vēsturi, pilsētas attīstību cauri gadsimtiem, radīt Rīgas īpašo stāstu.

SIA Rīgas nami un Vides Filmu studija piedāvā Rīgas viesiem jaunu tūrisma produktu - 30 minūšu garu dokumentālu filmu par Rīgu - „Rīgas stāsts/Riga Story”. Filma kalpo kā uzziņas materiāls un stimuls tālākai Rīgas kultūrvēsturisko pieminekļu apskatei, mudina turpināt iepazīt Rīgu tuvplānā.

Filmu veidotāji– scenārists Pēteris Krilovs, režisors – Dainis Kļava, operators – Valdis Celmiņš, mākslinieks Edmunds Jansons, oriģinālmūzikas autors Kārlis Auzāns, vēsturnieks-konsultants – Valdis Klišāns, tulkotāji – Dzintra Džonsa un Kārlis Streips (angļu valoda), Darja Kulagina (krievu valoda), teksta autors – Marats Samauskis, aizkadra balss – Greiems Džonss (angļu valoda), Anatolijs Fetčins (krievu valoda), operatora asistenti – Arvīds Celmalis, Ernests Kļaviņš, krāsu korekcija – Uģis Olte, filmas HD pēcapstrāde – Krišs Roziņš. 

Jaunajā zālē: katru dienu

Seansu sākums: 15:00 (ENG) 16:00 (RUS)

Ieeja: 5.00 Ls (7.11 EUR), bērniem 2.00 Ls (2.85 EUR). Grupu biļetes, sākot no 10 cilvēkiem, 4.00 Ls (5.69 EUR)

Biļetes nopērkamas visās „Biļešu serviss” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv un www.splendidpalace.lv

 

 

Kases darba laiks: no 10:00 līdz pēdējā seansa sākumam.

Ieskaties: www.splendidpalace.lv