Dabas muzejā "Baložu simfonija 2013"

No 9. janvāra divas nedēļas Dabas muzejā būs aplūkojama putnu audzētāja Genādija Gončarova sporta un dekoratīvo baložu kolekcija.

Foto no Latvijas Dabas muzeja arhīva.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto no Latvijas Dabas muzeja arhīva.

 

Balodis daudzās kultūrās simbolizē mieru un mīlestību. To, iesākoties jaunajam gadam, novēlam visiem mūsu apmeklētājiem. Tādēļ pēc vairāku gadu pārtraukuma Dabas muzejā atkal ir apskatāma Genādija Gončarova baložu kolekcija. 

Vēsturiski šie putni to uzticamības dēļ ir plaši izmantoti kā ziņneši. Tie vienmēr palaisti no jebkuras vietas atgriezās mājās un gadu gaitā baloži ir kalpojuši gan mīlas jautājumu risināšanai, gan bijuši arī militāru konfliktu stratēģiski svarīga daļa.

Pasaulē kopumā ir zināmi vairāk nekā 800 šo putnu veidi, no kuriem daži pieder mums pašiem – Latvijai ir četras nacionālās baložu šķirnes. Tās visas būs iespējams aplūkot un salīdzināt izstādē. Tāpat, būs apskatāmas vairāk nekā 40 dažādas sporta un dekoratīvo baložu šķirnes. 

Apmeklētāji varēs klausīties, salīdzināt un atpazīt dažādu putnu balsis. Izstādē stāstīsim par baložu audzēšanu Latvijā, par to pieradināšanu un kopšanu. Muzeja speciālisti sestdienās un svētdienās vadīs nodarbības „Viegls kā putns’’, kas paredzētas bērniem un citiem interesentiem. Tāpat darbosies baložu pasts un apmeklētājiem būs iespēja nofotografēties kopā ar vienu no izstādes putniem. 

 

 

Izstādes atklāšana notiks 9. janvārī plkst. 11:00 

Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Reklāma
Reklāma

 

Izstādes darba laiks:

T. – no 10:00 līdz 17:00

C. – no 10:00 līdz 19:00

Pk., S., Sv. – no 10:00 līdz 17:00

 

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!