No 14. līdz 16. jūnijam Dzintras Gekas lielisko filmu izlase kino "Rīga"

No 14. līdz 16. jūnijam kino „Rīga” mazajā zālē katram ir unikāla iespēja vienuviet noskatīties Dzintras Gekas dokumentālo filmu izlasi par represijas laikā izsūtītajiem latviešiem. Šajās filmās ir iemūžināti mūsu tautiešu un viņu pēcteču likteņstāsti Sibīrijas plašumos. Dažiem ir izdevies atgriezties atpakaļ. Dažiem tas joprojām ir sapnis.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Dzintra Geka ir izveidojusi emocionāli satriecošu, laikmetu skaudri dokumentējošu filmu ciklu, kas var kalpot gan kā vēstures liecība, gan latviešu likteņstāsts 20. gadsimtā. Publicitātes foto.

Filmu izlasē iekļauta jaunākā Dzintras Gekas filma „Stacija Latvieši 1937” un filmas „Sibīrijas bērni”, „Sveiciens no Sibīrijas”, „Agapitova un Izglābtie”, „... un Igarka, Cerība un Taurenis”, „Piemini Sibīriju”.

Kinorežisores un producentes Dzintras Gekas tēvs, nacionālās pretošanās dalībnieks, 20 gadus pavadījis izsūtījumā Sibīrijā, tāpēc režisore pievērsusies Sibīrijas izsūtījumu tēmai, veidojot dokumentālās filmas. Dzintra Geka desmit gadu garumā ar misijas apziņu veido dokumentālas filmas par Sibīrijas izsūtīto otro paaudzi — cilvēkiem, kuri tika repatriēti kopā ar saviem vecākiem. Tā ir vēl vienīgā paaudze, kura var liecināt, par padomju genocīdu pret tautu.

Dzintra Geka ir izveidojusi emocionāli satriecošu, laikmetu skaudri dokumentējošu filmu ciklu, kas var kalpot gan kā vēstures liecība, gan latviešu likteņstāsts 20. gadsimtā.

Biļešu cena — 2.00 Ls. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām, kā arī otrdien — 1.50Ls.


Ieskaties: www.kino.riga.lv


 

Reklāma
Reklāma