Šodien Vispasaules zaļo darbu diena. Piedalies!

Par godu Vispasaules zaļo darbu dienai, kas tiks atzīmēta 10.oktobrī, ģimenes portāls mammam.lv/tetiem.lv radījis krāsojamo zīmējumu sēriju, kas palīdzēs bērnam mācīties zaļo dzīvesveidu. Skati zīmējumus un lasi vairāk par pasaules mēroga kampaņu!

Citus krāsojamos zīmējumus skaties sadaļā Rotaļas bērniem/ Krāsojamie zīmējumi. Ilustrators: Jānis Beķeris.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Citus krāsojamos zīmējumus skaties sadaļā Rotaļas bērniem/ Krāsojamie zīmējumi. Ilustrators: Jānis Beķeris.

10. oktobrī Latvijā un visā pasaulē notiks globāla mēroga kampaņa 10/10/10vispasaules zaļo darbu diena. Kampaņas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību CO2 izmešu radītajam kaitējumam un klimata pārmaiņām. Piedalies arī tu!

 

Šajā dienā Eiropā, Āfrikā, Amerikā un Austrālijā dažādas organizācijas, uzņēmumi un domubiedru grupas darīs dažādus „zaļos” darbus, izaicinot gan sevi, gan pārējos pēc iespējas „zaļāk” dzīvot arī ikdienā.

 

Dažādi pasākumi notiks arī Latvijā! Plašāku pasākumu programmu skaties www.homoecos.lv.


Kampaņa tiek rīkota 10 nedēļas pirms ANO Meksikas konferences, kurā valstu līderi vēlreiz diskutēs par turpmāko stratēģiju klimata pārmaiņu samazināšanai. Kampaņas galvenā doma ir aicināt katru pasaules iedzīvotāju sākt rīkoties, lai uzlabotu situāciju. Tieši mūsu ikdienas paradumi ir veids, kā mēs paši varam pasauli padarīt par labāku vai sliktāku vietu, kur dzīvot.

 

Krāsojamie zīmējumi, lai mācītu bērnam zaļo dzīvesveidu!

Reklāma
Reklāma


Visā pasaulē kampaņas ietvaros notiks vairāk kā 6000 pasākumi. Vairāki no tiem ir patiesi iedvesmojoši. Piemēram, Meksikas pilsētas mērs ir paziņojis, ka gada laikā šajā pilsētā CO2 izmešu skaits tiks samazināts par 10%. Pilsētas vadība uzņemas tiešu atbildību par 5% samazināšanu, savukārt pilsētnieki tiek aicināti samazināt otrus 5%, mainot savus paradumus. Savukārt vairāk kā 100 riteņbraucēju no Jordānijas, Izraēlas un Palestīnas dosies 3 dienu ilgā kopīgā velobraucienā, tā simboliski paužot, ka tikai visiem sadarbojoties ir iespējams novērst klimata pārmaiņas.


„Vispasaules zaļo darbu diena ir apsveicama ideja, un tāpēc aicinu izmantot šo dienu praktiskiem darbiem – aizvest pārstrādei nederīgo elektrotehniku, ielikt somā auduma maisiņu, lai tas vienmēr ir līdzi, sameklēt, kur ir tuvākie atkritumu šķirošanas konteineri,” aicina Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, „Mēs, Valsts prezidenta kanceleja, esam vienojušies ar Līgatnes papīrfabriku, ka turpmāk papīru otrreizējai pārstrādei nodosim akvareļu un biroja papīra ražošanai. Tāpat aicinu katru cilvēku, ģimeni un uzņēmumu spert soli, lai samazinātu slodzi, ko videi uzliek mūsu dzīvesveids.”

„Īpaši gribu izcelt pasākumu, kas 10. oktobra rītā plkst. 10.10 Doma laukumā „atklās” kampaņu Latvijā,” saka Madara Peipiņa, projekta koordinatore Latvijā, „Aicinām visus, kam sirdij tuvs ir „zaļais” dzīvesveids un pārvietošanās ar velosipēdu, jau pusdesmitos ierasties, lai kopīgi izveidotu lielu 10/10/10 fotogrāfiju. Fotografēšanos koordinēs multimāksliniece Bonija, ciparus veidos cilvēki un viņu velosipēdi. Ar šo fotogrāfiju mēs gribam simboliski parādīt gan Latvijai, gan pārējai pasaulei, ka arī mēs varam kaut ko darīt, lai samazinātu klimata pārmaiņas.”

„Vispasaules zaļo darbu dienā” notiks arī gluži praktiskas aktivitātes, piemēram, bufetē „Pie Humberta” varēs mainīties grāmatām, labo darbu veikalā „Otrā elpa” – drēbēm un citām lietām.

 

Portāls mammam.lv/tetiem.lv aicina runāt ar bērniem par zaļo dzīvesveidu, tāpēc izdrukā bērnam krāsojamos zīmējumus par šo tēmu. Zīmējumus skaties šeit!

Citus krāsojamos zīmējumus skaties šeit!

Plašāku pasākumu programmu skaties www.homoecos.lv.
 

Ieskaties arī: www.350.org.