Izdotas latviešu gleznotājas un ezoteriķes Brigitas Ektermanes grāmata "Saulgriežu grāmata: tradīcijas, simboli, godi"

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā latviešu gleznotājas un ezoteriķes Brigitas Ektermanes grāmatu “Saulgriežu grāmata: tradīcijas, simboli, godi”.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

 

Četri gadskārtu svētki, tradīcijas un rituāli, kā arī četri galvenie dzīves posmi cilvēka dzīvē – šajā grāmatā tie ir apskatīti caur latviešu dainām, kas ir universāla filozofija bez laika noilguma. Interpretācijas vērtība – autores vērīgais skatiens un latviskā dzīvesgudrība, padomi un ieteikumi svētku harmoniskai sagaidīšanai.

 

Grāmatā ir arī vienkāršas receptes, kā pagatavot svētkos svarīgu maltīti, simboliski sagaidot tradicionālos dabas ritus un cilvēkam nozīmīgus gada posmus. Tie ir harmoniskas un līdzsvarotas dzīves priekšnoteikumi – sajust svētkus sevī, izveidot attiecīgu noskaņu savās mājās, kas kļūst par miera ostu, kurā gribas atgriezties no pasaulīgas burzmas.

 

Autore dalās ar savām iecienītākajām mīklām, ko spēlēt ar bērniem un pieaugušajiem tumšos ziemas vakaros, ar ieražām, kas atgādinās par dabisko tradīciju spēku un nāk no seniem laikiem. Ir arī padomi, kādas rotaļas spēlēt svētkos – svaigā gaisā kopā ar mīļajiem.

 

Reklāma
Reklāma

Saulgrieži mūsu senčiem bija nodzīvotā gada atskaites punkts – gan no darba brīvas dienas, gan nozīmīgi svētki ar kopīgu mielastu, pateicību Dievam, Saulei un Mātei zemei un lūgums palīdzēt nākotnē. Šajā laikā robeža starp laicīgo un dvēseļu pasauli kļūst nemanāma, aktivizējas dažādi gari, enerģijas un tumsas spēki.

 

“Esmu mēģinājusi pieskarties galvenajām pasaules likumsakarībām, uzsverot būtisko. Aicinu uzņemties atbildību par savu dzīvi, rodot atbalstu savas dzimtas un tautas gara spēkā!” saka autore.

 

Brigitas Ektermanes daiļradē galvenā vieta ir atvēlēta ziediem, ainavām un spēka zīmēm. Māksliniece uzskata, ka zīmes ir enerģijas un informācijas nesējas, kas ir svarīgas mūsu dzīvē. 

 

Grāmatu meklē Latvijas Mediji mājas lapā šeit.

Saistītie raksti