Eve Hietamies: "Tētis uz pilnu slodzi"

Anti Pasenenam, gaidot sava pirmdzimtā ierašanos pasaulē, bija pilnīgi skaidrs ģimenes lomu sadalījums. Viņa sieva Pija paliks mājās ar bērnu, bet viņš pēc atvaļinājuma atgriezīsies darbā un ierastajā ikdienas režīmā. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Tētis uz pilnu slodziTādēļ brīdī, kad, atdevusi zīdaini tēva rokās, sieviete iekāpj taksometrā un pazūd nezināmā virzienā, Anti apjūk: "Kur lai tas vecis tiek pie tiem akmens laikmeta mātes gēniem, ja es jau no paša sākuma esmu radīts, lai medītu mamutus?"

 

Eves Hietamies romānā par vientuļā tēva Anti un viņa dēla Pāvo pirmajiem gadiem divu cilvēku ģimenē aizkustinošais savijas ar drosmīgo, komiskais ar skumjo, radot patiesi izjustu un izklaidējošu lasāmvielu.

 

Eve Hietamies (1964) ir somu rakstniece, žurnāliste un scenāriju autore, lasītāju iemīļotās rakstnieces Lailas Hirvisāri meita. Autore sarakstījusi vairāk nekā desmit romānus, kā arī daudzu televīzijas seriālu scenārijus. Pēc grāmatas "Tētis uz pilnu slodzi" motīviem uzņemtā filma "Man and a Baby" 2017. gadā Ņujorkas Starptautiskajā Ziemeļvalstu kino festivālā saņēma apbalvojumu "Best Nordic Feature 2017". 

 

Reklāma
Reklāma

Dažas atsauksmes:
"Tiešām ļoti aizraujoša grāmata, kas liek smīnēt, pasmaidīt un arī skumt!" Ruta Zimnoha, blogere / Sienakaudze

"Visi mani "jā!" šai grāmatai - tā ir ne tikai izklaidējoša, bet arī skar sociāli svarīgus tematus." Līva Alksne, blogere

"Šī nu ir tā grāmata, kuru vajadzētu dāvināt dzemdību namos katrai mammai un vēl jo vairāk katram tētim! Jo īpaši pirmdzimto vecākiem. Lai arī uzrakstīta tā, ka lasot ir jāsmejas gandrīz vai visu laiku, grāmata skar ļoti nozīmīgas tēmas – vientuļie vecāki un viņu sajūtas, kā  un ko bērnam stāstīt par aizgājušo vecāku. " Madara Gailāne, blogere