Vai vēlies iepazīties ar Mendruskiem un Mazajiem Knišļiem?

Jau maijā grāmatnīcu plauktos nonāks grāmata sākumskolas un pirmsskolas vecuma bērniem “Mārlija sapņu ceļojums. Mārlijs astronauts”, kurā inovatīvā un radošā veidā bērniem vienlaikus ar kosmosa izzināšanu ir iespēja apgūt šajā vecumā nozīmīgākās pamata zināšanas matemātikā, latviešu valodā un sociālajās zinībās. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Mārlija un sapņu ceļojumsGrāmata ir veiksmīgs jaunās rakstnieces Elīnas Samules un mākslinieces Māras Dzelstiņas kopdarbs. “Šīs grāmatas tapšana ir bijusi kā ceļojums kosmosā man pašai – rūpīgi izstrādāju uzdevumus, kas noturētu bērnu interesi un vienlaikus būtu attīstoši. Viens pēc otra manā prātā dzima grāmatas tēli, atlika vien piedomāt katram atbilstošākos uzdevumus,” stāsta autore E.Samule. 

 

Grāmata veidota kā tās lasītāja un galvenā varoņa Mārlija kopīgs ceļojums kosmosā, apciemojot lielāko daļu planētu un uz katras no tām izpildot aizraujošus uzdevumus. Tā ir kā spēle – lai tiktu tālāk, ir jāizpilda uzdevums. Kolorīti tēli aizrauj un motivē mazos lasītājus – tā uz Plutona sastopams Viedais Vecītis, kuram nepieciešama palīdzība āķīgu jautājumu atrisināšanā, uz Neptūna dzīvo Mazie Knišļi – viņi ražo lietus lāses un miglu, ko pēc tam piegādā citām planētām, bet uz Marsa mītošie Mendruski ir ļoti satraukti, jo uz viņu planētas ir pazudušas zvaigznes, un mazajam lasītājam ir jāpalīdz tās atrast. 

 

Aizraujošs, fantāziju rosinošs piedzīvojumu stāsts grāmatā “Mārlija sapņu ceļojums. Mārlijs astronauts” papildināts ar daudziem reāliem faktiem, kas zinātkārajiem lasītājiem palīdzēs uzzināt nozīmīgāko informāciju par kosmosu un pasauli sev apkārt. Laiku pa laikam lappuses būs jāšķir atpakaļ, lai atcerētos iepriekš jau uzzināto, tādējādi nostiprinot zināšanas. 

 

Reklāma
Reklāma

Grāmata “Mārlija sapņu ceļojums. Mārlijs astronauts” būs nopērkama jau maija vidū visās lielākajās grāmatnīcās – “Jānis Roze”, “Zvaigzne”,  “Globuss”, “Valters un Rapa”. 

 

Par autorēm: 

ELĪNA SAMULE – dzimusi un augusi skolotāju ģimenē, arī savu dzīvi izvēlējusies saistīt ar pedagoģiju. 2017.gadā beigusi Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultāti, pēc tam sākusi strādāt ar pirmsskolas un sākumskolas bērniem. 2016.gadā, plānojot bērniem aizraujošus, bet vienlaikus arī izglītojošus uzdevumus, prātā dzimis Mārlija tēls, kurš nu kļuvis par Elīnas pirmās grāmatas galveno varoni. 

MĀRA DZELSTIŅA – talantīga māksliniece, kura ikdienā aizraujas ar dizainu un fotografēšanu. Uzzinot par Mārliju, viņai uzreiz prātā vizualizējās šis stāsts, un viņi joprojām ir nešķirami – katram Elīnas radītajam tēlam Māra piešķīra krāsas un vizuālo veidolu.