Skriešana & maratons. Kā skriet ātrāk, ilgāk, efektīvāk

Skriešana ir veselīgs un šobrīd arī modīgs ieradums. Skrien jauni un veci, lieli un mazi, skrien skolotāji un studenti, direktori, biznesmeņi, jaunās māmiņas, vecpuiši, puķu audzētāji, rakstnieki un policisti. Skrien, jo skriešana uzlādē, iedvesmo, ļauj aizmirsties un palīdz sakārtot domas, kā arī trenē muskuļus. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Un ir vienalga, vai sapņojat reiz pievārēt maratona distanci, vai arī skrienat rīta krosiņu tīri prieka pēc – ikvienam skrējējam noderēs labs padoms! Tiem, kas skrien jau kādu laiciņu, pamazām ir izdevies izzināt svarīgākos veiksmīgas skriešanas noslēpumus, bet arī viņiem noderēs jauniznākusī grāmata. Tajā apkopota jaunākā informācija, un var droši sacīt: „Skriešana & maratons. Kā skriet ātrāk, ilgāk, efektīvāk”, ko izdevis Apgāds Zvaigzne ABC, ir labākā un noderīgākā lasāmviela skrējējiem, kas pasaulē šobrīd pieejama. Pat Edgars Bertuks (2012. gada Pasaules čempions orientēšanās sportā un viens no labākajiem garo distanču skrējējiem Latvijā) atzīst: “Arī es šajā grāmatā atradu pāris neredzētus vingrojumus, kurus noteikti pamēģināšu pirms vai pēc kārtējā treniņa.”


Grāmatā ir sešas nodaļas, kuras detalizēti aplūko visu svarīgāko, lai veiksmīgi uzsāktu skriešanu vai uzlabotu savu jau esošo skriešanas formu. Grāmatā iekļautas ekspertu izveidotas spēka un kustību treniņu programmas, kuras uzlabos arī vispārējo izturību un kustīgumu ikdienā. Tajā iztirzāts viss – no ģērbšanās ieteikumiem un padomiem par uzturvielām un ūdens lietošanu treniņu laikā, līdz tipiskām traumām skrienot un veidiem, kā no tām izvairīties, kā arī par to, kā pēc skriešanas atjaunot spēkus. Grāmata lieliski parāda, – lai skriešana būtu patīkama un veselīga, ir svarīgi to sākt pareizi, kārtīgi izzinot savu ķermeni un fizisko stāvokli, nopietni plānojot treniņu slodzi un pārdomāti trenējot muskuļus. Arī gatavošanās sacensībām, pat tad, ja plānojat noskriet tikai savu pirmos piecus kilometrus, ir  vesela zinātne – un še apkopotā informācija ļaus arī to paveikt pareizi. 

Reklāma
Reklāma


Nāciet skrējēju pulkā!

 

Ieskaties: www.zvaigzne.lv