Klajā nāk “Pasakas par mīlestību” – krāšņākais izdevums “Jānis Roze” simtgadē

Atzīmējot uzņēmuma “Jānis Roze” simtgadi, “Jāņa Rozes apgādā” klajā nāk unikāls pasaku krājums “Pasakas par mīlestību”. Greznajā jubilejas izdevumā apkopotas dažādu pasaules tautu un autoru pasakas par mīlētājiem un mīlestību – ar laimīgām un ne tik laimīgām beigām, sadzīviskas un brīnumu pilnas, pamācošas, pārsteidzošas un iedvesmojošas. Gan lielus, gan mazus lasītājus priecēs arī krāšņās un oriģinālās pasaku ilustrācijas, kuru autore ir latviešu māksliniece, grāmatu mākslas konkursu vairākkārtēja laureāte Gita Treice.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

 

Pasaku grāmatas sastādītāja Raita Saleniece uzsver, ka pasakas nav domātas tikai maziem bērniem: “Mīlestības tēma vienmēr ir saistījusi un dziļi saviļņojusi cilvēkus, un nav apsīkusi vēlēšanās uzzināt arvien jaunus gadījumus un notikumus iz mīlētāju dzīves. Mīlētāju likteņu atstāstos atspoguļota dzīves īstenība un attieksme pret to, cilvēku raksturi, paustas ilgas un sapņi, priekšstati par labo un ļauno. Tautas pasakās tas viss pasniegts poētiskā un brīnumainā skatījumā, bieži vien arī ar krietnu devu humora un sadzīviskām detaļām.”

 

Šajā krāšņajā pasaku grāmatā ir iekļautas 45 pasakas, gan dažādu tautu, gan literārās pasakas, arī vairāki pirmpublicējumi latviešu valodā no dāņu, poļu, zviedru, krievu, vācu, turku, libāniešu, vjetnamiešu, nigēriešu un Austrālijas aborigēnu pasaku krājumiem. Tāpat iekļautas vairākas daudziem lasītājiem jau iemīļotas latviešu tautas un autoru pasakas, to vidū arī Kārļa Skalbes un Annas Sakses meistardarbi.

“Uzņēmuma “Jānis Roze” nozīmīgajā jubilejā gribējām veidot izdevumu, kas spētu uzrunāt dažādas lasītāju paaudzes, savijot tradīcijas un mūsdienu mākslu, kā arī paustu mūžīgas cilvēciskās vērtības. Šobrīd ar patiesu gandarījumu laižam klajā šo unikālo pasaku grāmatu. Ceram, ka tā kļūs par patīkamu ieguvumu ikvienam, kurš mīl vai tiecas mīlēt, un rosinās lasīšanas prieku daudzās latviešu ģimenēs,” stāsta uzņēmuma izpilddirektore Ināra Beļinkaja.

 

Reklāma
Reklāma

Ilustrācijas, kas rotā ikvienu no grāmatā iekļautajām pasakām, veidotas oriģinālā gleznošanas tehnikā, ļaujoties krāsu un faktūras spēlei. Tās palīdz izdzīvot mīlestības radīto sajūtu spektru no kopābūšanas saldmes līdz dziļi smeldzošām ilgām. “Radīt darbus, kas uzrunātu gan bērnus, gan pieaugušos, nebija vienkārši, taču ļoti iedvesmojoši. Priecājos par rezultātu – grāmatā nodrukātās ilustrācijas ir ļoti tuvas to oriģināliem,” atzīst māksliniece Gita Treice. Par akurātu un jubilejas noskaņām atbilstošu grāmatas un tās vāka dizainisko noformējumu ir gādājusi māksliniece Ūna Laukmane.

 

Par uzņēmumu “Jānis Roze”

Uzņēmums SIA “Jānis Roze” ir dibināts 1914. gadā. To izveidoja Jānis Roze – pazīstams latviešu grāmatizdevējs un valsts patriots, kurš iestājās par ģimenes vērtību saglabāšanu un latviešu kultūras attīstību. Ir aizritējis gadsimts, taču ģimenes uzņēmums ir spējis saglabāt šīs vērtības un joprojām ir redzams Latvijas mīlētāko un cienītāko zīmolu vidū. Šodien SIA “Jānis Roze” ir viens no lielākajiem grāmatu un kancelejas preču tirgotājiem Latvijā. Uzņēmuma tradīcijas grāmatu izdošanā sekmīgi turpina “Jāņa Rozes apgāds”.

 

Ieskaties: www.jr.lv