Latviskās fantāzijas izvirdums grāmatā "Purpura karaļa galmā"

2011. gada vasarā Apgāda Zvaigzne ABC projekts “F&F grāmatas”, kas nodarbojas ar fantāzijas un fantastikas žanru popularizēšanu Latvijā, nāca klajā ar jaunu ideju – proti, dot iespēju “tikt pie vārda” visiem šajos žanros rakstošajiem Latvijas autoriem.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Tika izsludināts stāstu konkurss “Sapņu laiks”, kurā jebkurš – vienalga, rakstniecības iesācējs vai profesionālis – varēja iesniegt savu fantāzijas, fantastikas vai šausmu žanra stāstu. Rakstītāju atsaucība bija pārsteidzoša – konkursā nepilnu trīs mēnešu laikā tika iesūtīti 64 stāsti, no kuriem žūrija izvēlējās 16 interesantākos un meistarīgākos. Šie stāsti tagad nākuši klajā pirmajā latviešu fantāzijas un fantastikas stāstu kopkrājumā “Purpura karaļa galmā”.
Stāstu izlase veidojusies pārsteidzoši daudzkrāsaina un burtiski mutuļo raibumraibas iztēles pārbagātībā. Tur sastopam gan parodisku interpretāciju sensenajai pasakai par zelta zivtiņu, gan mūsdienīgu šausmu stāstu, asprātīgas variācijas par tipiskiem fantāzijas žanra sižetiem un poētiskiem simboliem piesātinātu mīlas stāstu... Tikpat dažādi ir arī trīspadsmit krājuma autori, kuru vidū ir gan Latvijas Universitātes docētājs, gan bankas darbiniece, gan studente, žurnālists un vēl daudzi citi nenoliedzami talantīgi Latvijas iedzīvotāji.
Stāstu daudzveidība, fantāzijas krāšņums un arī kodolīgie secinājumi, kurus liek izdarīt stāstu bieži vien pārsteidzošie noslēgumi, ļauj secināt – jā, fantāzijas un fantastikas žanri Latvijā ilgi bijuši “tukšs lauciņš”, taču šis tukšums slēpis sevī milzīgu potenciālu, kuram tagad beidzot noņemts aizsprosts, un – latvieša iztēle dodas pasaulē!
Kāda tā ir – šī latvieša iztēle? Par to var pārliecināties katrs pats, izlasot krājumu “Purpura karaļa galmā”!

Stāstu autori: Didzis Sedlenieks, Dace Znotiņa, Ilze Eņģele, Līga Ezera, Vilis Kasims, Santa Brauča, Santa Senkāne, Guntis Eņģelis, Kristīne Zute, Armands Skutelis, Līga Sproģe, Artūrs Dedzis, Arnis Buka.


Grāmatas vāka noformējumu veidojis mākslinieks Artūrs Bērziņš.

Ieskaties: www.zvaigzne.lv
 

Reklāma
Reklāma