Neparasta grāmata bērniem „Latviešu zvēri”

Izdevniecība Liels un mazs laiž klajā neparastu rakstnieces Ineses Zanderes un režisora Mārtiņa Grauda grāmatu bērniem – Latviešu zvēri. Tajā lasāmi pieci stāsti, kas attēloti inscenētās fotoilustrācijās, apvienojot pasaku un skaisto Latvijas dabu.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Grāmata līdzinās aizraujošai reportāžai no pasaku pasaules, kura tomēr ir ticama, īsta un pazīstama. Grāmatas varoņi dzīvo mūsu kopīgajās mājās – mežā, pļavā, upes un ezera krastā, staigā uz divām kājām un ļoti līdzinās latviešu cilvēkiem. Tie ir latviešu zvēri Latvijas dabā – tā pasauli redz latvieši.

Ar mākslinieču Laimas Eglītes, Viktorijas Kosenko, Ilzes Burbergas un Ūnas Laukmanes veidoto masku un tērpu palīdzību meža varoņus iedzīvinājuši Jaunā Rīgas teātra un citu Latvijas teātru aktieri: Vilis Daudziņš (Vilks), Andis Strods (Zaķis), Zane Daudziņa (Lapsa), Matīss Daudziņš (Vardulēns), Aigars Apinis (Lūsis) un Paulis Nimrods (Stārķis).
Režisora Mārtiņa Grauda vadītajā fotosesijā, kas notika vasaras krāšņākās ziedēšanas laikā – pirms Jāņiem, Madonas apkārtnē, Latviešu zvēru piedzīvojumus fotografējis Kristaps Kalns. Grāmatas dizainu veidojuši mākslinieki Rūta Briede un Artis Briedis, piedāvājot bērnam gan izjust dabiska audekla pieskārienu, gan salīdzināt dzīvnieku pēdas.

„Meža iemītnieku ceļi bieži krustojas, katrs sajūt savu atšķirīgumu, katrs dzīvo pa savam. Bet visiem ir vieta kopējā pasaulītē, kurā valda lietu kārtība, uz kuru var paļauties. Katrs no viņiem šo savu vietu meklē un atrod. Mēs gribam bērna agrīnajiem, personības tapšanā svarīgajiem iespaidiem, ko sniedz grāmatas, pievienot tieši Latvijas videi un mentalitātei atbilstošus tēlus, nevis jebkuras krāsainas bildītes,” saka Inese Zandere. Stāstos sajūtama latviešu folkloras un tradicionālo vērtību klātbūtne, taču grāmatas varoņi dzīvo mūsu dienās, nevis senos laikos.

Grāmatu no 21.decembra iespējams iegādāties galerijā Istaba, Satori grāmatnīcā Lāčplēša ielā 31, pirmajā specializētajā bērnu grāmatu veikalā Grāmatu karuselis Kr. Barona ielā 32, dāvanu veikalā Muhamors, portālā iBook.lv, kā arī visās Jāņa Rozes grāmatnīcās, Valtera un Rapas grāmatnīcās un citur.
 

Reklāma
Reklāma