Elektroskūteru vadītāji krīt, brauc reibumā. Viens īpaši izcēlies

Valsts policija ikdienā aizvien biežāk fiksē ceļu satiksmes negadījumus, kuros ir iesaistīti elektroskrejriteņu vadītāji. Aizvadītās nedēļas izskaņā Valsts policija valstī kopumā reģistrēja 16 ceļu satiksmes negadījumus, kuros ir cietuši elektroskrejriteņu vadītāji. Tāpat ir pieķerti vairāk nekā 20 elektroskrejriteņu vadītāji, kuri braukuši alkohola reibumā.
Liela daļa no pieķertajiem elektroskrejriteņu vadītājiem bijuši stiprā alkohola reibumā – virs 1,5 promilēm

FOTO: Shutterstock.com

Liela daļa no pieķertajiem elektroskrejriteņu vadītājiem bijuši stiprā alkohola reibumā – virs 1,5 promilēm

Aizvadītajā nedēļas nogalē no piektdienas, 1. jūlija, līdz svētdienai, 3. jūlijam, Valsts policijas darbinieki bija izbraukuši uz 12 ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cietuši elektroskrejriteņu vadītāji, bet kopumā šajā laikā reģistrēti 16 šādi negadījumi. Valsts policijas apkopotā informācija liecina, ka lielākā daļa no šiem negadījumiem notikuši pašu vadītāju pārgalvības vai bezatbildības dēļ. 

Galvenokārt elektroskrejriteņu vadītāji šajos negadījumos cietuši, pašiem krītot no braucamrīka, retāk notikušas sadursmes ar citu transportlīdzekli.

Vienlaikus konstatēta negatīva tendence, ka daļa no cietušajiem elektroskrejriteņu vadītājiem ir bijuši lielā alkohola reibumā. Piemēram, piektdien, 1. jūlijā, Rīgā viens no elektroskrejriteņu vadītājiem, kurš cieta, pašam krītot no braucamrīka, bijis vairāk nekā trīs promiļu reibumā, un ar gūtajām traumām nogādāts medicīnas iestādē.

Tāpat Valsts policija valstī kopumā aizvadītajās brīvdienās pieķērusi vairāk nekā 20 elektroskrejriteņu vadītājus, kuri savu transportlīdzekli vadījuši alkohola reibumā. Lielākā daļa no šiem gadījumiem fiksēti Rīgas reģionā. Diemžēl šī statistika liecina, ka personas aizvien bezatbildīgāk izturas pret savu drošību un veselību – liela daļa no pieķertajiem elektroskrejriteņu vadītājiem bijuši stiprā alkohola reibumā – virs 1,5 promilēm.

Reklāma
Reklāma

Sekas šādai bezatbildībai var būt ne tikai smagas traumas, bet tās var būt arī liktenīgas. Jāpiemin kāds gadījums, kur elektroskrejriteņa vadītājs šī gada 13. maijā krita no elektroskrejritaņa, būdams alkohola reibumā. Šī brīža policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šī persona no ceļu satiksmes negadījumā gūtajām traumām 27. jūnijā mira. Par notikušo izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.  

 

Atceries!

  • Valsts policija atgādina, ka uz elektroskrejriteņa drīkst atrasties viena persona – ar to nedrīkst pārvadāt pasažierus! Tas attiecas arī uz vecākiem ar bērniem – pārvadājot savu atvasi uz elektroskrejriteņa, viņa drošība un veselība tiek pakļauta riskam.
  • Būtiski atcerēties, ka aizliegts pārvadāt arī kravu. Kravas pārvadāšana uz šāda braucamrīka samazina stabilitāti, kā rezultātā rada lielāku iespēju elektroskrejriteņa vadītājam krist no transportlīdzekļa.