Valsts policija brīdina: solītā lielā peļņa realitātē ir ieguldījumu krāpšana!

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļa (Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa) brīdina: samērā bieži interneta tīmeklī ir pamanāmas ziņas par finanšu līdzekļu ieguldījumu iespējām, solot īsā laikā gūt milzu peļņu, pastāvot niecīgam riskam vai pat bez tā. Realitātē tās ir ieguldījumu krāpšanas.
Krāpnieki izmanto arī dažāda formāta reklāmas (teksta, audio un video veidā) ar klientu veiksmes stāstiem, taču patiesībā tās ir tikai viltotas atsauksmes

FOTO: Shutterstock.com

Krāpnieki izmanto arī dažāda formāta reklāmas (teksta, audio un video veidā) ar klientu veiksmes stāstiem, taču patiesībā tās ir tikai viltotas atsauksmes

Apstājies un pārbaudi! 

Pārdomā saņemto informāciju un rūpīgi izvērtē to! Nesteidzies ar lēmuma pieņemšanu, bet pārbaudi informāciju. Krāpnieki, mēģinot ieinteresēt potenciālos upurus uzsākt ieguldīt naudu, izmanto visdažādākos paņēmienus, tai skaitā izstrādā dažāda formāta reklāmas (teksta, audio un video veidā) ar dažādu klientu veiksmes stāstiem, taču patiesībā tās ir tikai viltotas atsauksmes.
 

Neuzķeries! 

Pārliecinies, vai pasniegtā informācija ir patiesa, pat ja reklāmā pamani plašam personu lokam atpazīstamas personas vai uzņēmumus. Realitātē tā var būt krāpšana.

 

Iegaumē! 

Pirms pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu, jāpārliecinās, vai minētais uzņēmums (uzņēmējdarbība) ir reģistrēts Latvijā, to darbības veidi un cita veida informācija, kas liecina par uzņēmuma darbspējību. Ir nepieciešams pārbaudīt, vai izvēlētais pakalpojuma sniedzējs saņēmis Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) licenci, jo tikai izpildoties šādiem kritērijiem, klientu aizsargā valsts. 

Reklāma
Reklāma

 

Atceries!

Informācija par licencētiem ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK mājas lapā.
 

Rīkojies! 

Valsts policija aicina būt uzmanīgiem. Ja tomēr esi apkrāpts, vērsies pēc palīdzības. Krāpšanas gadījumā pēc iespējas ātrāk par to informē savu banku un pēc tam vērsies ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī. 

Savukārt riska informāciju par aizdomīgām darbībām interneta vidē nosūti policijai mobilajā lietotnē “Mana drošība”.