Covid – 19 vakcinācijai jauniem cilvēkiem pēc 25 gadu vecuma rekomendē vakcīnu "Moderna"

Ņemot vērā Covid-19 epidēmijas apmērus un to, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji vakcinējas novēloti, ir būtiski izmantot vakcīnas Spikevax (Moderna) spēju sniegt šobrīd zināmo labāko un noturīgāko aizsardzību.
Covid – 19 vakcinācijai jauniem cilvēkiem pēc 25 gadu vecuma rekomendē vakcīnu Moderna

FOTO: Shutterstock.com

Par to liecina gan zinātniskie pētījumi, gan pasaules reālās dzīves efektivitātes pārskati, ka tieši šī vakcīna līdz šim radījusi augstāko un noturīgāko imūno atbildi pēc pilna vakcinācijas kursa. Jo īpaši šīs vakcīnas ierosinātā ievērojāmā aizsardzība būtu svarīga senioriem un citām riska grupām.

 

Saskaņā ar Sabiedrības vakcinācijas darba grupas lēmumu, tiek rekomendēts visiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem no 22. oktobra kā pirmo devu vakcinācijai izmantot Spikevax (Moderna) vakcīnas, kā arī Janssen (ar rekomendāciju astoņas nedēļas pēc pirmās Janssen devas saņemšanas veikt balstvakcināciju primāri ar mRNS vakcīnām), savukārt Pfizer-BioNTech ražoto vakcīnu Comirnaty, atbilstoši IVP rekomendācijai, izmantot jauniešu  vecumā no 12 līdz 25 gadiem vakcinācijai*.  

 

Papildus senioru vecumā no 65 gadiem, veselības aprūpes sistēmās strādājošo balstvakcinācijai, kuriem pagājuši 6 mēneši pēc AstraZeneca un Pfizer vakcīnu 2. devas (un nav pārslimota Covid-19 infekcija), kā arī visiem iedzīvotājiem, kuriem pagājušas vismaz 8 nedēļas pēc Janssen vakcīnas 1. devas saņemšanas, tuvākajā laikā balstvakcinācijai primāri ir aicinājums izmantot Spikevax vakcīnu.  

Reklāma
Reklāma

 

Sākot ar šonedēļu arī izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar Spikevax (Moderna), Janssen, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta Pfizer vakcīna.

 

Šobrīd Latvijas vakcīnu krājumos ir 430 407 vakcīnas, notiek vakcīnu portfeļa strukturēšana atbilstoši pieprasījumam. Līdz gada beigām plānotas 1423542 vakcīnu piegādes.