No 1.oktobra visas ģimenes ārstu prakses ir iesaistījušās vakcinācijas pret Covid-19 procesā

No šodienas, 1. oktobra, visi ģimenes ārsti, kuri ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu (NVD), iesaistījušies vakcinācijā pret Covid-19. Daļa ārstu potē savās praksēs, bet daļa pacientus nosūta uz vakcinācijas kabinetiem ārstniecības iestādēs, ar kurām konkrētā ģimenes ārsta prakse sadarbojas, informēja NVD Vakcinācijas projekta birojā.
No 1.oktobra visas ģimenes ārstu prakses ir iesaistījušās vakcinācijas pret Covid-19 procesā

FOTO: no personīgā arhīva

No 1242 ģimenes ārstu praksēm 776 veic vakcināciju savās praksēs, savukārt 466 nodrošina saviem pacientiem iespēju veikt vakcināciju pret Covid-19 citās ārstniecības iestādēs. Visvairāk ģimenes ārstu praksēs vakcinē Kurzemes, Zemgale un Vidzemes reģionos.

 

 

Ja iedzīvotājs tomēr saskaras ar apgrūtinātu Covid-19 vakcinācijas pieejamību konkrētā ģimenes ārsta praksē, Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina informēt NVD teritoriālās nodaļas, rakstot e-pastu uz nvd@vmnvd.gov.lv vai zvanot:

 

  • Rīgā un pierīgā – tālr. 67201282;
  • Zemgalē – tālr. 63027249;
  • Kurzemē – 63323471;
  • Vidzemē – 64772301;
  • Latgalē – 65422236.
Reklāma
Reklāma

 

Latvijā iedzīvotājiem ir pieejamas visas Eiropas Zāļu aģentūrā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19, vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktors tirdzneicības centros un izbraukuma vakcinācijā, savukārt iedzīvotājiem vecumā no 80 gadiem tiek piedāvāta iespēja saņemt vakcīnu mājās.

 

Vakcinācijas punktu tirdzniecības centros, to darbības dienu grafiks, kā arī vakcīnu saraksts, kas tajos pieejams, atrodams šeit.  Šī tabula tiek atjaunota regulāri, ņemot vērā vakcīnu pieejamību konkrētajos vakcinācijas punktos. Informācija par vakcinācijas iespējām – tālr. 8989.