No augusta Covid-19 testi pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai – tikai par maksu

No 1.augusta Covid-19 laboratoriskā testēšanu pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai varēs veikt tikai par maksu, atgādināja Nacionālais veselības dienests.

FOTO: Publicitātes foto

Samaksa par laboratorisko testu būs atbilstoša katras laboratorijas maksas pakalpojumu cenrādim.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikto līdz 1.augustam valsts apmaksāja Covid-19 testēšanu cilvēkiem, kam tas nepieciešams pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai. Taču nu šonedēļ, 1.augusta, stāsies spēkā izmaiņas pieaugušo Covid-19 laboratoriskajā testēšanā – tā būs par maksu.
 

Samaksa par laboratorisko testu būs atbilstoša katras laboratorijas maksas pakalpojumu cenrādim.


Savukārt Covid-19 simptomu gadījumā epidemioloģiskajai izmeklēšanai laboratorisko testēšanu turpinās apmaksās no valsts budžeta līdzekļiem.


Ārpus ģimenes ārsta darba laika pacienti ar Covid-19 infekcijai raksturīgiem simptomiem to varēs veikt bez ārsta nosūtījuma. NVD vērsa uzmanību, ka turpmāk šādos gadījumos pēc testēšanas nevarēs izveidot digitālo Covid-19 sertifikātu un iedzīvotājs saņems tikai laboratorijas izrakstu par rezultātu, lai nepieciešamības gadījumā tiktu nodrošināta ģimenes ārsta uzraudzība vai ārstēšana.
 

Digitālā Covid-19 sertifikāta izveide un izmantošana būs iespējama, ja iedzīvotājs ir:

Reklāma
Reklāma
  • vakcinējies pret Covid-19;
  • pārslimojis Covid-19;
  • veicis maksas laboratorisko testēšanu.
     

Digitālais Covid-19 sertifikāts būs izveidojams arī gadījumā, ja iedzīvotājs bez Covid-19 simptomiem ir veicis maksas laboratorisko testēšanu ar mērķi doties ceļojumā ārpus Latvijas.


Bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, Covid-19 laboratorisko testēšanu pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem apmaksās līdz 1.septembrim.