Valdība piešķir vienreizēju pabalstu trīnīšu ģimenei

Rīdzinieku Jeļenas un Viktora Ļvovu ģimenei, kurai šā gada 1.jūnijā vidū Rīgas Dzemdību namā piedzima trīnīši, piešķirts vienreizējs pabalsts – 8 538 eiro. Tas nolemts otrdien, 8. jūnijā, notikušajā Ministru kabineta sēdē.

FOTO: Publicitātes foto

Labklājības ministrs Gatis Eglītis: “Kad ģimenē ienāk bērns, tā ir lielākā laime. Es vēlu vecākiem pacietību, enerģiju, lai bērni sniedz daudz labu emociju un gandarījumu! Lai mazie puikas aug veselīgi, sparīgi un kļūst par krietniem un laimīgiem cilvēkiem. Vecākiem šis, protams, ir trīskāršs prieks, bet arī trīskārši būs viņu izdevumi. Tāpēc piešķirtais pabalsts viņiem lieti noderēs. Ceru, ka šogad sagaidīsim vēl kādus trīnīšus!”
 

Kopš 1993. gada ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējais sociālais pabalsts. Tas paredzēts kā materiālais atbalsts ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, ņemot vērā, ka ar trīs bērnu vienlaicīgu piedzimšanu un kopšanu rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi.


Šogad šī ir pirmā ģimene, kurā piedzimuši trīnīši. Visi jaundzimušie ir puikas. 2013. gadā vienreizējais sociālais pabalsts tika izmaksāts vienai ģimenei, 2014. gadā – piecām ģimenēm, 2015. gadā – trīs ģimenēm, 2016. gadā – divām ģimenēm, 2017. gadā – divām ģimenēm, 2018. gadā – četrām ģimenēm, 2019. gadā- vienai ģimenei, 2020. gadā – vienai ģimenei.

Reklāma
Reklāma