Ēģiptes kūrortos ar Covid-19 saslimušie no Latvijas ārstēties spiesti ārzemēs

Ņemot vērā iespējas doties uz Ēģipti atpūtas braucienos, Ārlietu ministrija (ĀM) un Veselības ministrija (VM) vērš uzmanību uz Latvijas valstspiederīgo saslimstības pieaugumu ar Covid-19 Ēģiptē, informēja ĀM.
Slimību profilakses un kontroles centra  dati liecina, ka ievesto Covid-19 gadījumu skaits pa nedēļām kopš marta ir pieaudzis.

FOTO: Shutterstock.com

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka ievesto Covid-19 gadījumu skaits pa nedēļām kopš marta ir pieaudzis.

ĀM rīcībā ir informācija par šobrīd Ēģiptē slimojošiem septiņiem valstspiederīgajiem, tomēr faktiskais skaits varētu būt ievērojami lielāks, jo par saslimšanas gadījumiem neinformē visi tūroperatori. Pēc ĀM paustā, ja personai, atrodoties Ēģiptē, tiek konstatēta saslimšana ar Covid-19, tā nedrīkst atgriezties Latvijā ar plānoto pasažieru pārvadājuma reisu. Personai jāuzturas Ēģiptē, kamēr tā atveseļojas.

ĀM arīdzan vērsa uzmanību uz to, ka, dodoties braucienā uz ārvalstīm, jārēķinās, ka ārvalstī var nākties uzturēties ilgāk, nekā plānots. Ja ceļojumu apdrošināšanā nav iekļauti ar Covid-19 saslimšanu saistīti riski, personai ir jārēķinās arī ar papildu izmaksām. Saslimšanas gadījumā persona saņem medicīnisko palīdzību atbilstoši vietējiem veselības aprūpes standartiem un reāli pastāvošajām iespējām.

 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka ievesto Covid-19 gadījumu skaits pa nedēļām kopš marta ir pieaudzis. Ja marta sākumā bija 16 gadījumu nedēļā, tad pagājušajā nedēļā tie bija jau 34 gadījumi, tai skaitā 15 gadījumos - no Ēģiptes. Vienlaikus pieaudzis ievesto gadījumu skaits arī no citām ārvalstīm, pauda ĀM

Reklāma
Reklāma

ĀM un VM norāda, ka globālā pandēmija joprojām turpinās un Āfrikas un Āzijas valstu sniegtie dati par saslimstības līmeni var nebūt patiesi. Tāpat nereti nav iespējams pilnībā pārliecināties par epidemioloģisko prasību ievērošanu un veselības aizsardzības standartu nodrošināšanu. Tādēļ ministrijas joprojām aicina neceļot uz ārvalstīm bez neatliekamas un būtiskas vajadzības, tai skaitā nedoties atpūtas braucienos. Atrodoties ārvalstīs, ĀM un VM aicina stingri ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus pat tad, ja vietējās varasiestādes, ārstniecības iestādes vai kūrorta administrācija stingri neseko šo prasību ievērošanai.

 

ĀM un VM atgādināja, ka personai pēc ierašanās no valsts, kas nav Eiropas Savienības (ES), Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) dalībvalsts, Šveice vai Lielbritānija, nekavējoties jāveic atkārtots Covid-19 tests neatkarīgi no tā, kā persona ir ieceļojusi Latvijā, kā arī stingri jāievēro desmit dienu pašizolācija. Tāpat ministrijas atgādina, ka vakcinēšanās pret saslimšanu ar Covid-19 būtiski samazina inficēšanās un smagas slimības gaitas risku.