Kādi Covid-19 ierobežojumi šogad jāievēro baznīcu apmeklētājiem un tradicionālo Lieldienu svinētājiem

Šīs būs jau otrās Lieldienas Covid-19 pandēmijas ēnā.

FOTO: Shutterstock.com

Šogad baznīcas Lieldienās būs atvērtas, taču ir stingri jāievēro visi epidemioloģiskās drošības principi, vēsta LTV Ziņu dienests. Uz sejas – maska. Rokām – dezinfekcija. Uz katru apmeklētāju jānodrošina vismaz 10 kvadrātmetru liela telpa. Tāpat baznīcas nedrīkst būt piepildītas vairāk par vienu piektdaļu no to ietilpības.  Ārkārtas stāvokļa ierobežojumi jāņem vērā arī tagad, un tie skar arī baznīcu darba laiku. Tieslietu ministrijā norādīja, ka Lieldienās - naktī uz 4. aprīli jeb naktī uz Lieldienām ļauts darbu turpināt līdz 1.00 naktī. 
Savukārt attiecībā uz mājsaimniecību pulcēšanās nosacījumiem svētkos paliek spēkā iepriekš noteiktie ierobežojumi. Premjerministrs Krišjānis Kariņš atgādina, ka šajās Lieldienās mēs neciemojamies pie saviem radiniekiem un tuviniekiem. "Mums paliek spēkā visi ierobežojumi,” sacīja premjers un piebilda, ka divas mājsaimniecības nevar sanākt kopā iekštelpās, jo šādi gadījumi kalpo par iemeslu, kāpēc cilvēki saslimt ar Covid-19.

Valsts policija pastiprināti uzraudzīs tās vietas, kur varētu būt iespējama cilvēku pulcēšanās, piemēram, parkos, dabas takās, viesu namos un brīvdienu mājās, kā arī citās atpūtas vietās, tāpat uzmanību pievērsīs arī reliģisko organizāciju īpašumā esošajiem objektiem.  

Reklāma
Reklāma