Pirmo reizi Latvijā veic operāciju jaundzimušajam ar iedzimtu barības vada attīstības anomāliju

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārsti, pielietojot mazinvazīvo torakoskopijas metodi, pirmo reizi Latvijā veikuši operāciju jaundzimušajam ar barības vada atrēziju jeb iedzimtu attīstības anomāliju.

 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto

Atrēzijas rezultātā barības vads nav izveidots kā caurulīte, bet ar pārtraukumu. Latvijā ar šadu anomāliju piedzimst 1 uz 3000 jaundzimušiem. Diagnoze bērnam tika uzstādīta uzreiz pēc dzimšanas, un operācija veikta jau otrajā dzīves dienā.

BKUS bērnu ķirurgs Ksenija Soldatenkova: “Lai operācija varētu noritēt veiksmīgi, izšķirošs ir komandas darbs, multidisciplināra pieeja. Salīdzinot ar torakotomiju jeb vaļējo metodi, torakoskopija sniedz labāku vizualizāciju operācijas laikā, mazāku traumu pacientam, labāko kosmētisko rezultātu (rētas 4mm garumā), kā arī samazina vēlīno deformāciju risku, piem., skoliozes attīstību.”

Operācija noritēja veiksmīgi un mazais pacients kopā ar mammu turpina ārstēšanos BKUS, stāvoklis ir stabils un veikto pēcoperācijas pārbaužu rezultāti ir labi.

Reklāma
Reklāma

Operācijā piedalījās BKUS bērnu ķirurgi Ksenija Soldatenkova un Paulis Laizāns, anesteziologs Ivars Veģeris ar komandu, endoskopijas speciāliste Veneranda Duļbinska ar komandu un operācijas māsas - Alla Poļnaja un Biruta Leinerte.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca nodrošina valsts apmaksātu ārstniecības pakalpojumu sniegšanu bērniem ambulatori (poliklīnika, daudzfunkcionālais korpuss) un stacionārā neatliekamās, steidzamās un plānveida palīdzības apjomā, piedāvājot arī maksas pakalpojumus.