Rīgas 224. PII eksperiments. Pieteikums konkursam

Lai veicinātu izpratni par plastmasas un mikroplastmasas kaitīgo ietekmi uz vidi un cilvēkiem, bērnudārzi aicināti piedalīties radošo darbu konkursā “Uzliec pauzi plastmasai!”. Rīgas 224. PII  4. grupa "Pūcītes" iesūtījuši savu pieteikumu konkursam.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Konkursa dalībnieki raksta šādi:
Skolotāja kopā ar bērniem lasīja pasaku, izrunāja pasakas saturu, veidoja eksperimentu " Maisiņš un ūdens".

Bērni secināja, ka maisiņš nelaiž cauri ūdeni un gaisu. Ka atkritumi nodara kaitējumu dabai un dzīvniekiem Latvijā un citās pasaules valstīs. Bērni izteica dažādas versijas, kāpēc, mākonis tā rīkojās un kāpēc koks bija bēdīgs.
Aleksandrs (5 g.)
Man pasakā patika, kad koks smaidīja un lija labs lietus. Tāpēc, ka mākonis bija labs un laipns. Mākonis nav vainīgs. Cilvēkiem ir jāskatās lai maisiņi nelidotu, bet tie jāievieto speciālā kastē.
Ļiza (5g.)
Mākonis ir mazs, un tāpēc viņš nezināja par maisiņiem. Maisiņus nedrīkst izmest dabā. Zāle nožūs. Un govij nebūs ko ēst. Un piena mums nebūs. Un uz kokiem nebūs lapu. Koki nevarēs mūs iepriecināt ar lapām.
Arina ( 5 g.)
No mākoņiem jālīst lietum. Lai koks augtu lielāks un lielāks. Kad līst lietus koku lapas ir skaistas un spīdīgas. Cilvēkiem nedrīkst darīt, tā lai maisiņi lidinātos visapkārt. Viņi karāsies uz mājām un kokiem. Koki nokaltīs un nomirs. Un  cilvēkiem nebūs, kur atpūsties.
Denis ( 5 g.)
Ja maisiņā ielietu ūdeni, tad ūdens netecēs. Mēs taisījām tādu eksperimentu. Tāpēc, koks nokalta. Jo uz koka saknēm nelija ūdens. Bet mākonis to nezināja. Un vēl caur maisiņu nevar elpot. Tāpēc, koks raud. Kad es izaugšu liels, es aizstāvēšu dabu.

Reklāma
Reklāma

KONKURSA NOTEIKUMI
* Izlasi bērniem pasaku “Plastmasas lietus”. Pasaku meklē ŠEIT!
* Iesūti bērnudārzā zīmētu, līmētu vai citādi veidotu darbu par pasakā “Plastmasas lietus” pausto aktualitāti. 
* Darbiem ieteicams pievienot nelielas pārdomas, kas bērniem radušās pēc pasakas noklausīšanās.
* Ja ideja iesūtīta elektroniski, atsevišķi jāiesūta teksts .doc formātā un bildes .jpg formātā. 
* Konkursa darbus sūtiet līdz 8. novembrim (ieskaitot) uz e-pastu audra@mammam.lv vai pa pastu ar norādi “Konkursam”. Adrese: SIA Mammām un Tētiem, Brīvības iela 40-16, LV-1050. (pasta zīmogs 8. novembris).
Pieteikumā norādi pirmsskolas izglītības iestādi, grupiņu, bērnu skaitu, kontaktinformāciju.
* Uzvarētājus noteiksim 20. novembrī.
* Uzvarētāju noteiks nodibinājuma "Fonds Mammām un Tētiem” pārstāvju veidota žūrija.

BALVAS
Atbalstītāji

Pārsteiguma balvas no “Annahouse.lv”

Organizators un atbalstītājs