Pabeidz izmeklēšanu pirmajā kriminālprocesā par ļaunprātīgu alimentu nemaksāšanu

Ir pabeigta pirmā kriminālizmeklēšana pret kādu 52 gadus vecu trīs bērnu tēvu, kas apzināti un ilgstoši izvairījās no uzturlīdzekļu nemaksāšanas saviem 10 – 17 gadus vecajiem bērniem.  Viņa vietā uzturlīdzekļus ģimenei maksāja Uzturlīdzekļu Garantijas fonds (UGF).

FOTO: Shutterstock.com

Uz  pagājušā gada oktobri uzturlīdzekļu parāds fondam bija 2838,74 eiro, kas sastāv no vīrieša vietā izmaksātajiem uzturlīdzekļiem 2792,22 eiro apmērā un par tiem aprēķinātajiem likumiskajiem procentiem 46,52 eiro apmērā.

Pagājušā gada beigas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī no UGF tika saņemts iesniegums par ļaunprātīgu izvairīšanos apgādāt un uzturēt savus bērnus tīši, sistemātiski un ilgstoši nemaksājot uzturlīdzekļus, kaut gan ir darbaspējīga persona un guva ienākumus. Vīrietim kriminālprocesā tika piemērots aizdomās turētā statuss. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas pabeidza izmeklēšanu šajā kriminālprocesā un nodeva to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. 

Izvairīšanās no pienākuma uzturēt bērnu Krimināllikuma izpratnē ir tāds pats noziegums kā citi tajā minētie nodarījumi. 

 

Izvairīšanās no pienākuma uzturēt bērnu Krimināllikuma izpratnē ir tāds pats noziegums kā citi tajā minētie nodarījumi. Par izvairīšanos no tiesas nolēmuma vai kompetentas valsts institūcijas lēmuma pildīšanas, ar kuru uzlikts pienākums apgādāt savus vecākus, vecvecākus, bērnus, mazbērnus vai citas personas un dot tiem uzturu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Reklāma
Reklāma

Lai nodrošinātu pastāvīgu sadarbību, iestādes, kas atrodas dažādu Ministru kabineta locekļu padotībā, rakstveidā noslēdza šo trīspusējo vienošanos – pagājušā gada 17.oktobrī tika parakstīta starpresoru vienošanās starp Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju, Valsts policiju un Ģenerālprokuratūru. Starpresoru vienošanās paredz, ka turpmāk Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija, konstatējot apstākļus, ka parādnieks izvairās no pienākuma nodrošināt uzturlīdzekļus bērnam, par to informēs Valsts policiju.

Uz šo vienošanos pamata Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija Valsts policijai iesniedz rakstveida iesniegumu par to, ka kāda persona neatmaksā uzturlīdzekļu fondam līdzekļus, kas viņa vietā izmaksāti viņa bērnam. Šogad Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodots pirmais kriminālprocess par uzturlīdzekļu neatmaksāšanu.