Ķīšezerā ielūzt trīs pusaudži. Krastā tiek pašu spēkiem

29.decembrī pulksten 18.54 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par divām meitenēm, kuras ielūzušas Ķīšezerā, ziņo Rīgas Pašvaldības policija. 

Attēls no notikuma vietas.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Attēls no notikuma vietas.

Uz notikuma vietu nosūtītas tuvākās Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes autopatruļas. Policisti netālu no norādītās vietas Mežaparkā sastapa izsaucēju. Blakus viņai stāvēja divas izmirkušas, raudošas un pārsalušas meitenes. Pusaudzes nekavējoties ieaicinātas policijas operatīvajā transportlīdzeklī, kur viņām lūgts novilkt slapjās virsdrēbes. Policisti novilka savas dienesta jakas un ar tām meitenes sasedza. Vienlaikus izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

 

Pārrunu laikā noskaidrots, ka līdzās meitenēm bijis arī puisis. Pusaudži bija nolēmuši iet gar Ķīšezera krastu, taču krasta līniju tumsā pazaudējuši un aizgājuši ūdenstilpnes virzienā. Ejot dziļāk, ledus palicis aizvien plānāks līdz visi trīs ielūzuši. Par laimi bērniem izdevies pašu spēkiem izkļūt no ūdens. Puisis pēc izglābšanās aizskrējis pēc palīdzības uz Ķīšezera glābšanas staciju, bet meitenes nolēmušas doties uz mājām. Pārsalušās pusaudzes Mežaparkā pamanījusi kāda garāmgājēja, kura nekavējoties par radušos situāciju informēja policiju.

 

Tajā pašā laikā no Ķīšezera glābšanas stacijas saņemta informācija, ka pie likumsargiem pēc palīdzības ieradies kāds izmircis puisis. Pusaudzis ielūzis Ķīšezerā kopā ar vēl divām meitenēm, taču viņu ielūšanas vietu viņš nevarēja norādīt. Glābējiem nodota informācija, ka meitenes ir atrastas.

Reklāma
Reklāma

 

Drīz vien notikuma vietā ieradās mediķi, kuri nolēma visus trīs pusaudžus nogādāt slimnīcā. Par notikušo informēti bērnu vecāki.

 

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, Rīgas pašvaldība no pagājušā gada 29.novembra noteikusi paaugstinātas bīstamības periodu uz pilsētas administratīvajā teritorijā esošo un piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus. Šajā periodā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts!