Ziņa bērnudārziem! Iespēja pieteikties bezmaksas nodarbībām par veselīgu uzturu un zobu kopšanu

Sākot ar šī gada oktobri, visām Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm ir iespēja pieteikties uz bezmaksas nodarbībām par veselīgu uzturu un pareizu zobu kopšanu “Vesels ēdis! Veselu zobu ABC!”. Nodarbību laikā bērniem būs iespēja ne vien uzzināt vērtīgu informāciju, bet arī iegūt savā īpašumā noderīgas dāvaniņas.

Kaut arī nodarbības paredzētas bērniem, to mērķis ir izglītot arī vecākus.

FOTO: Shutterstock.com

Kaut arī nodarbības paredzētas bērniem, to mērķis ir izglītot arī vecākus.

 

Pirmsskolas vecumā veselīga uztura izvēle un rūpes par bērnu mutes higiēnu ir galvenokārt vecāku atbildība. Diemžēl pieredze rāda, ka vecāki atļauj bērniem lietot pārāk daudz cukuru saturošos produktus un nereti atstāj zobu tīrīšanu pašu bērnu ziņā, nepārbaudot cik rūpīgi zobiņi ir iztīrīti. Tas var izraisīt kariesu, turklāt bērni neiemācās tīrīt zobus pareizi.

 

Kaut arī nodarbības paredzētas bērniem, to mērķis ir izglītot arī vecākus. Nodarbību laikā bērniem tiks sniegtas zināšanas par ikdienas uzturu un tā ietekmi uz zobu veselību. Bērniem tiks skaidrotas veselīga un neveselīga uztura nozīme un ietekme uz zobu veselību, tiks mācīts, kā pareizi tīrīt zobus, savukārt vecāki saņems vērtīgu informatīvo materiālu par zobu kopšanas pamatprincipiem.

Nodarbības vadīs sertificēti uztura speciālisti un zobu higiēnisti. Katrai nodarbībai būs  divas daļas- viena daļa tiks veltīta veselīgam uzturam, bet otra daļa - pareizai mutes higiēnai. Nodarbības laikā visi bērni saņems vērtīgas dāvanas – zobu suku, zobu pastu un materiālu par pareizu zobu kopšanu. Informatīvajā materiālā vecāki varēs iepazīties ar ieteikumiem, kā pareizi rūpēties par bērnu zobiem, un kopā ar bērniem pildīt interesantus uzdevumus. 

 

Nodarbības laikā tiks pārrunātas šādas tēmas:

  • Uztura piramīda – ko nozīmē pareizi un veselīgi ēst?
  • Kuru pārtikas produktu lietošana zobiem ir veselīga?
  • Kas ir zobiņu “nedraugi” un kas ir veselīgie našķi?
  • Zobu kopšana. Kāpēc un cik bieži jāapmeklē zobārsts un zobu higiēnists?
  • Zobu tīrīšanas ABC.

 

Bērnu dalība nodarbībās iespējama vienīgi ar vecāku piekrišanu, tāpēc aicinām vecākus būt atsaucīgiem un dot savu atļauju bērnu iesaistei. Lai nostiprinātu nodarbību laikā iegūtās zināšanas, mudinām vecākus kopā ar bērnu pārrunāt informatīvajā materiāla iekļautās tēmas un rūpēties par bērnu veselības profilaksi ikdienā.

 

Reklāma
Reklāma

Nodarbību cikls “Veselīga uztura programma bērniem pirmskolas izglītības iestādēs” tiek organizēts Rīgas domes Labklājības departamenta īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/021 ietvaros un ilgs līdz 2018.gada decembrim. 

 

Lai pieteiktos nodarbībām, aicinām sūtīt pieteikumu uz e-pastu mutesveselibai@gmail.com, norādot:

- mācību iestādes nosaukums, adrese

- kontaktpersona ( e-pasta adrese, tālruņa nr.)

- grupiņu skaits atbilstoši vecumposmam, kopējo bērnu skaits, kuri plānoti dalībai nodarbībās. 

- vai ir speciālā mācību iestāde

- vai ir mazākumtautības vai bilingvālas grupiņas